Адреса:
31000, м. Красилів, площа Незалежності, 2

Телефон/факс: 4-22-66
e-mail: krasyliv_cnap@ukr.net 

Графік роботи Центру:

Пн-Ср: 08.00-16.00

Чт: 09.00-20.00

Птн: 08.00-15.00

Основні завдання Центру:

 1. Організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.
 2. Спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання.
 3. Надання суб’єктам звернень вичерпної інформації та консультацій щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг.
 4. Прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання.
 5. Видача або забезпечення направлення через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), повідомлення щодо можливості отримання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг.
 6. Організаційне забезпечення надання адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг.
 7. Здійснення контролю за додержанням суб’єктами надання адміністративних послуг термінів розгляду справ та прийняття рішень.

 Основні принципи роботи:

 1. Орієнтація на суб᾿єкта звернення.
 2. Відкритість, прозорість та зрозумілість процедур.
 3. Запобігання корупційних дій, ліквідація посередницьких послуг.
 4. Забезпечення вільного доступу суб᾿єктів звернення до інформації про стан розгляду звернень.
 5. Оперативність у вирішенні питань.
 6. Забезпечення рівності прав всіх суб᾿єктів звернення.

 Нормативно-правові документи:

 Закон України «Про адміністративні послуги»
 Розпорядження Кабінету Міністрів України №523-р від 16 травня 2014 року
 Регламент Центру надання адміністративних послуг при Красилівській районній державній адміністрації
 Положення про Центр надання адміністративних  послуг при Красилівській районній державній адміністрації

Послуги ЦНАП:

(перелік)

Видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки (інформаційна картка)    (заява)

Внесення змін до будівельного паспорта забудови земельної ділянки  (інформаційна картка)   (заява)

Аналювання будівельного паспорта забудови земельної ділянки  (інформаційна картка)  (заява) 

Надання  містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва  (інформаційна картка)   (заява) 

Внесення змін до  містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва  (інформаційна картка)   (заява)

Анулювання  містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва  (інформаційна картка)   (заява)

Видача паспорту прив’язки на розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності  (інформаційна картка)   (заява)

(інформаційні картки) (заяви)

Надання дозволу на відчуження майна дитини; про надання дозволів на продаж, купівлю, обмін, здійснення правочинів, щодо рухомого майна право користування або власності яким мають діти; про надання подання про призначення опіки над майном.

Надання довідки про те, чи особа позбавлена (не позбавлена) батьківських прав.

(інформаційні картки)

Видача виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Видача витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Видача довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомостей про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженим ними органом щодо виділу.

Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи.

Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення.

Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця у разі її смерті.

Внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що не повязані із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягають державні реєстрації.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженим ними органом щодо припинення юридичної особи.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну – підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням.

Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем.

Державна реєстрація юридичної особи.

Державна реєстрація права власності на нерухоме майно

Державна реєстрація права власності іншого речового  прав на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно (крім державної реєстрації іпотеки нерухомого майна).

Скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Внесення запису про скасування державної реєстрації прав

Взяття на облік безхазяйного майна

Надання виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Надання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Внесення змін до записів до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною відомостей про нерухоме майно що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав

Внесення змін до записів до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною права власності та суб’єкта цього права що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав

Внесення змін до записів до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною інших речових прав та суб’єкта цих прав, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав

Внесення змін до записів до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку зі зміною обтяження прав на нерухоме майно та суб’єкта цих прав, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, які не пов’язані з проведенням державної реєстрації прав

Внесення змін  до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв’язку з допущенням технічної помилки з вини державного реєстратора прав на нерухоме майно

Видача витягу, інформаційної довідки та виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку (інформаційна картка) (заява)

(рахунки на оплату для отримання відомостей з ДЗК)

Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки  (заява)  (інформаційна картка)

Видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою  (заява)  (інформаційна картка)

Видача довідки з державної статистичної звітності з кількісного обліку земель про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями  (заява)  (інформаційна картка)

Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру  (заява)  (інформаційна картка)

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку  (заява)  (інформаційна картка)

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, з видачею витягу  (заява)  (інформаційна картка)

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць, з видачею витягу  (заява)  (інформаційна картка)

Державна реєстрація обмежень у  використанні земель з видачею витягу  (заява)  (інформаційна картка)

Внесення до Державного земельного кадстру відомостей про обмеження у  використанні земель, встановлені законами та прийнятими відоповідно до них нормативно-правовими актами з видачею витягу  (заява)  (інформаційна картка)

Виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу  (заява)  (інформаційна картка)

Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про землі в межах території адміністративно територіальних одиниць  (заява)  (інформаційна картка)

Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про обмеження у використанні земель  (заява)  (інформаційна картка)

Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку  (заява)  (інформаційна картка)

Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території)  (заява)  (інформаційна картка)

Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі викопіювання з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану)  (заява)  (інформаційна картка)

Видача довідки про наявність та розмір земельної частки (паю), довідки про наявність у Державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання)  (заява)  (інформаційна картка)

Видача висновку про погодження документації із землеустрою  (інформаційна картка)

Надання відомостей з державного земельного кадастру у формі копій документів, що створюються під час ведення державного земельного кадастру  (заява)  (інформаційна картка)

(інформаційні картки)

Дозвіл на проведення заходів із залученням тварин

Експлуатаційний дозвіл операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють виробництво харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, та для агро продовольчих ринків

Міжнародні ветеринарні сертифікати (для країн СНД — ветеринарні свідоцтва форми №-1, №-2 та №-3)- при переміщенні за:

     Ветеринарні свідоцтва(для України-форма№-1, та №-2)- при переміщенні за межі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя,районів,міст;

     Ветеринарні довідки- переміщення в межах району.

Рішення щодо можливості/неможливості видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Експлуатаційний дозвіл операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі

Дозвіл на проведення будь-яких діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах, організаціях, діяльність яких пов’язана з використанням джерел іонізуючих випромінювань

Дозвіл на проведення діагностичних, експериментальних,випробувальних,вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов’язана з використанням джерел неінозуючого випромінювання

Експлуатаційні дозволи для потужностей (об’єктів):

   з переробки неїстівних продуктів тваринного походження;

   з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів.

(інформаційні картки)

Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки

Рішення про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності  (заява)  (інформаційна картка)

Рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки  (заява)  (інформаційна каратка)

Рішення про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки   (інформаційна каратка)

Рішення про вилучення земельних ділянок в місті

Рішення про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою надання в користування на умовах оренди  (інформаційна каратка)

Рішення про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою надання в постійне користування  (інформаційна каратка)

Рішення про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з метою надання її у власність  (інформаційна каратка)

Рішення про  внесення змін до договору оренди земельної ділянки  (заява)  (інформаційна каратка)

Дозвіл на порушення об’єктів благоустрою  (заява)  (інформаційна каратка)

Переоформлення дозволу на порушення об’єктів благоустрою  (заява)  (інформаційна каратка)

Анулювання дозволу на порушення об’єктів благоустрою  (заява)  (інформаційна каратка)

Видача дубліката дозволу на порушення об’єктів благоустрою  (заява)  (інформаційна каратка)

Видача дозволу на розміщення зовнішньої реклами в межах населеного пункту  (заява)  (інформаційна каратка)

Переоформлення дозволу на розміщення зовнішньої реклами в межах населеного пункту

Анулювання дозволу на розміщення зовнішньої реклами в межах населеного пункту

Реєстрація декларації про готовність до експлуатації об’єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта (інформаційна картка), (декларація)

Реєстрація декларації про готовність до експлуатації об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками (СС1) (інформаційна картка)(декларація)

Реєстрація декларації про готовність до експлуатації самочинно забудованого об’єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду (інформаційна картка)(декларація)

Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації збудованого на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт (інформаційна картка)(декларація)(заява)

Видача дозволу на виконання будівельних робіт (інформаційна картка)(заява)

Видача сертифіката у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (інформаційна картка), (заява)

Внесення змін до декларації про готовність об’єкта до експлуатації (інформаційна картка), (заява)

(інформаційні картки)

Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки

Переоформлення дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки .

Видача дубліката дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки

Анулювання дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки

Дозвіл на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Переоформлення дозволу на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Переоформлення дозволу на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Видача дубліката дозволу на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Анулювання дозволу на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки

Відомча реєстрація великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування

Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки

(інформаційні картки)

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Висновок державної екологічної експертизи

Дозвіл на спеціальне використання об’єктів тваринного світу

Декларація про утворення відходів

Дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами

Дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (інформаційна картка), (заява)

Погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів (інформаційна картка)(заява)

(інформаційні картки)

Висновок державної експертизи землевпорядної документації щодо об’єктів, які підлягають обов’язковій державній експертизі

Видача рішення про надання у постійне користування та надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців)

(інформаційні картки)

Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони.

Реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок:

 • Погодження відчуження або передачі пам’яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління.
 • Дозвіл на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони, реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок.

(інформаційні картки)

Дозвіл (санітарний паспорт) на роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання

Дозвіл на проведення діагностичних, експериментальних, випробувальних, вимірювальних робіт на підприємствах, в установах та організаціях, діяльність яких пов’язана з використанням джерел неіонізуючого випромінювання

(інформаційні картки)

Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах)

Підтвердження законності вилучення водних біоресурсів із середовища їх існування та переробки продуктів лову (у разі необхідності суб’єкту господарювання для здійснення зовнішньоторговельних операцій)

Видача повторно копій розпоряджень завірених належним чином  (інформаційна картка)  (заява)

Видача дозволу на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у Хмельницькій області  (заява)  (інформаційна картка)

Переоформлення дозволу на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у Хмельницькій області  (заява)  (інформаційна картка)

Анулювання дозволу на розміщення зовнішньої реклами поза межами населених пунктів у Хмельницькій області  (заява)  (інформаційна картка)

Розпорядження про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки в оренду фізичним та юридичним особам  (заява)  (інформаційна картка)

Розпорядження про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки в постійне користування фізичним та юридичним особам  (заява)  (інформаційна картка)

Розпорядження про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та надання земельної ділянки в оренду фізичним та юридичним особам  (заява)  (інформаційна картка)

Розпорядження про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та надання земельної ділянки в постійне користування  юридичним особам  (заява)  (інформаційна картка)

Надання земельної ділянки в оренду фізичним та юридичним особам  (заява(інформаційна картка)

Надання земельної ділянки в постійне користування фізичним та юридичним особам  (заява)  (інформаційна картка)

(інформаційні картки)

Державна реєстрація створення громадського об’єднання 

Державна реєстрація рішення про припинення громадського об’єднання

Державна реєстрація припинення громадського об’єднання в результаті його реорганізації

Державна реєстрація припинення громадського об’єднання в результаті його ліквідації

Державна реєстрація зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) громадського об’єднання

Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів

Державна реєстрація включення відомостей про громадське об’єднання, зареєстроване до 01 липня 2004 року, відомості про яке не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація рішення про виділ громадського об’єднання

Державна реєстрація рішення про відміну рішення про припинення громадського об’єднання

Державна реєстрація включення відомостей про професійну спілку, об’єднання професійних спілок, організацію професійних спілок, зареєстровані до 01 липня 2004 року, відомості про які не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація змін до відомостей про професійну спілку, організацію професійних спілок, об’єднання професійних спілок, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів

Державна реєстрація зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) професійної спілки, організації професійних спілок, об’єднання професійних спілок

Державна реєстрація припинення професійної спілки, організації професійних спілок, об’єднання професійних спілок

Державна реєстрація припинення професійної спілки, організації професійних спілок, об’єднання професійних спілок в результаті реорганізації

Державна реєстрація рішення про припинення професійної спілки, організації професійних спілок, об’єднання професійних спілок

Державна реєстрація створення професійної спілки, організації професійних спілок, об’єднання професійних спілок

Державна реєстрація включення відомостей про структурне утворення політичної партії, зареєстроване до 01 липня 2004 року, відомості про яке не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) структурного утворення політичної партії

Державна реєстрація припинення структурного утворення політичної партії в результаті його ліквідації

Державна реєстрація припинення структурного утворення політичної партії в результаті його реорганізації

Державна реєстрація рішення про припинення структурного утворення політичної партії

Державна реєстрація створення структурного утворення політичної партії

Державна реєстрація внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ громадського об’єднання

Державна реєстрація припинення відокремленого підрозділу громадського об’єднання

Державна реєстрація створення відокремленого підрозділу громадського об’єднання

Державна реєстрація включення відомостей про творчу спілку, територіальний осередок творчої спілки, зареєстровані до  01 липня 2004 року, відомості про які не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація змін до відомостей про творчу спілку, територіальний осередок творчої спілки, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів

Державна реєстрація зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) творчої спілки, територіального осередку творчої спілки

Державна реєстрація припинення творчої спілки, територіального осередку творчої спілки в результаті ліквідації

Державна реєстрація припинення творчої спілки, територіального осередку творчої спілки в результаті реорганізації

Рішення про припинення творчої спілки, територіального осередку творчої спілки

Державна реєстрація створення творчої спілки,територіального осередку творчої спілки

Державна реєстрація включення відомостей про організацію роботодавців, об’єднання організацій роботодавців, зареєстровані до 01 липня 2004 року, відомості про які не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Державна реєстрація змін до відомостей про організацію роботодавців, об’єднання організацій роботодавців, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів

Державна реєстрація зміни складу комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців

Державна реєстрація припинення організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців в результаті ліквідації

Державна реєстрація припинення організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців в результаті реорганізації

Державна реєстрація рішення про припинення організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців 

Державна реєстрація створення організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців

— Видача дозволу на спецводокористування  (заява)  (інформаційна картка)

— Анулювання дозволу на спецводокористування  (заява)  (інформаційна картка)

Призначення одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»  (інформаційна картка)  (заява)

Призначення одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми  (інформаційна картка)   (заява)