ВІДБУВСЯ ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ЗАЛИШИТИ СЛІД НА ЗЕМЛІ»

 13 грудня  2016 року в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Залишити слід на землі»,  присвячений 95 – й річниці від дня народження Героя Радянського Союзу, уродженця села Великі Орлинці  Андрія Юхимовича Дячука та мудрому керівнику, доброму господарю Петру Антоновичу П’яскорському. У заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Ірина Морозович, заступник Генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго», Заслужений енергетик України Олександр Шпак, начальник управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Заїка, начальник відділу культури, національностей та релігій районної державної адміністрації Інна Грицюк, кореспондент  районної газети «Красилівський вісник» Галина Косюк, дружина Петра Антоновича  П’яскорська Ірина та його сини Сергій та Олег.

Завдяки ініціативі та копіткій праці Петра Антоновича, прах нашого земляка Героя Радянського Союзу Андрія Дячука було перепоховано в рідному селі Великі Орлинці, якому 13 грудня виповнюється 95 років від дня народження.  Галина  Косюк особисто знала Петра П’яскорського, брала участь  у поїздках на могилу Героя до Угорщини.  Ці події надихнули її до написання книги  «Залишити слід на землі». Автор рукопису поділилась з присутніми спогадами про Петра  П’яскорського та  поїздки в Угорщину на могилу нашого земляка.

Ведучі заходу провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Мойсеєнок та провідний бібліограф-краєзнавець Інна Сабат  розповіли про життя двох видатних людей нашого краю.  Перед учасниками заходу виступив Олександр Шпак, який  зазначив, що ми повинні знати історію краю, пам’ятати та пишатися своїми героями. Завдяки небайдужим людям, як Петро П’яскорський вдалося втілити заповітну мрію  і тепер вдячні земляки  мають можливість вклонитись та вшанувати пам’ять Андрія Дячука на його могилі. Також зі словами подяки Олександр Шпак звернувся до Галини Косюк.

Під час заходу присутні переглянули слайдову презентацію  та ознайомились з матеріалами книжково – ілюстративної виставки «Залишити слід на землі…».  На завершення до учасників зібрання звернулася Ірина Морозович, яка зазначила, що пам’ятаючи минуле ми творимо майбутнє нащої Батьківщини.