1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України. З метою відзначення 26 річниці Всеукраїнського референдуму на юнацькому  абонементі Красилівської центральної районної бібліотеки  пройшла  година історії «Становлення незалежності України».  Бібліотекар юнацького відділу розповіла присутнім про  Всеукраїнський референдум.  На заході були присутні: керівник  апарату райдержадміністрації  Олена Білоконь та бібліотекарі  центральної районної бібліотеки.  Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Мойсеєнок ознайомила  з матеріалами книжково – ілюстративної виставки  «Дорога до свободи та незалежності».

26 років – шлях, який додав досвіду молодій державі. Ми можемо сміливо констатувати – наша країна пройшла всі випробовування незалежністю, починаючи від руху за створення незалежної України, Акту проголошення незалежності, референдуму, перших виборів президента та ухвалення Конституції. Нині Українська держава посідає гідне місце у світі, розбудовуються та зміцнюються відносини з іншими країнами за принципами взаємоповаги, всебічного розвитку політичних, економічних та культурних зв’язків.