25 січня 2017 року  в читальній  залі центральної районної бібліотеки до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту проведено свічку пам’яті «Пам’ятає земля наша, пам’ятає Україна». У заході взяли участь учні 9-а класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Бібліотекарі відділу обслуговування Олена Мойсеєнок та Наталія Ткачук  розповіли старшокласникам про  сплановане жорстоке винищення нацистами мільйонів євреїв та представників інших національностей у роки Другої світової війни, про жертви Голокосту на Поділлі, зокрема про Манівецьку та Росолівецьку трагедію на Красилівщині влітку 1942 року. Ознайомилися зі спогадами  Фаїни Грубер (Шехтман), якій  дивом вдалося врятуватись тоді від смерті та про її рятівницю — мешканку села Кузьмин Дарію Ковбасюк, яка була нагороджена спеціальною медаллю Всесвітнього сіоністського центру та Ізраїльського інституту, а також удостоєна почесного звання «Праведник народів світу» за врятування в  роки війни людей єврейської національності. Учасники заходу переглянули відеопрезентацію   про Голокост. На завершення  присутні в залі вшанували всіх жертв цієї трагедії хвилиною мовчання та ознайомилися  з матеріалами виставки-спогад  «Голокост: невиплакані сльози людства».