Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Способи втягнення населення у процес торгівлі людьми — це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячій порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи.

     Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Протидіймо торгівлі людьми разом.

Генеральна  Асамблея  Організації Об’єднаних  Націй 2013 року проголосила  30 липня  Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. 

Ключовим завданням цього дня є підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення уваги до  тяжкого становища жінок,чоловіків і дітей, які постраждали від цього злочину.

Боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямів діяльності 

Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми», в якому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми. Торгівля людьми карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Торгівля людьми – ганебне явище, яке існує і в Україні. Наша країна є країною походження (звідки вивозять людей для торгівлі), транзиту (через Україну везуть працівників в інші країни) та призначення (експлуатують в Україні). За оціночними даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч осіб. Українці потерпають від рабства як усередині країни, так і за кордоном.

Протягом 2012–2019 років було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 818 громадянам (811 громадянам України і 7 іноземцям). З них 316 – це жінки, 420 – чоловіки, 82 – діти.

Основними країнами, в яких експлуатують громадян України залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати тощо.

Щороку весь світ прикутий до проблеми сучасного рабства та докладає значних зусиль для того, щоб люди не потрапляли в тенета торгівлі людьми.