28 жовтня вся наша Україна відзначає одну з найбільш значущих дат в своїй історії — 76-ту річницю визволення України від нацистських загарбників. Згідно з офіційним формулюванням, свято запроваджено «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, а також вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу під час Другої світової війни»

Адже саме в цей день у 1944 році мужні й героїчні наші предки звільнили від нацистської чуми рідну українську землю.

Під час Другої світової війни на території України точилися битви, багато з яких мали особливо важливе значення для звільнення Європи від нацизму і безпосередньо впливали на перебіг бойових дій.

Довгим, тернистим і вкрай кровопролитним був шлях визволення українських земель, адже довгих 22 місяці тривала битва за її визволення.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів,було проведено 15 наступальних операцій.

Перші населені пункти нашої держави в районі Східного Донбасу радянські війська звільнили від німецької армії в грудні 1942 року.

23 серпня 1943 року було звільнено Харків, у вересні-жовтні цього ж року відбувалася одна з найбільших військових операцій у світовій історії — битва за Дніпро, кульмінацією якої стало вигнання нацистів з м. Києва.

Закінчила цей етап війни Східно-Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944-го радянські війська визволили Ужгород, а 28-го вийшли на сучасну західну межу України.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації,  цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Серед тих, хто поклав свої життя, здоров’я, молодість на вівтар Перемоги — 7209 наших земляків-красилівчан. І ми з вдячністю і сумом згадуємо тих, хто навік пішов від нас за небокрай.

Ратний подвиг багатьох українців відзначений вищими нагородами. Серед них уродженці Красилівщини Дячук А.Ю.,Кізюн П.К.,Курко О.П.,Михайлюк О.Й.,Пахольчук Ф.Є.,Слободян М.Л., Леонтюк А.К. визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Завдячуючи прикладу героїв Другої світової війни, нинішні захисники Вітчизни до останнього відстоюють свою країну на Сході нашої держави. Вони – справжні воїни і ми низько схиляємо голови перед їхнім подвигом. Український народ вистояв і переміг під час Другої світової. Ми зможемо подолати ворога і сьогодні.