Щорічно 28 жовтня, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року, відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників.

У цей день українці вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, мільйонів людей, які постраждали від дій фашистських окупантів, а головне – героїв-ветеранів Другої Світової війни, які дожили до наших днів та є для нас прикладом мужності, відваги, жертовності та любові до Батьківщини.

28 жовтня 2020 голова райдержадміністрації Василь Кравчук та голова районної ради Василь Пасічник на Площі Слави вшанували пам’ять усіх загиблих за незалежність України хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Ця дата залишиться кровавою раною у серці кожного громадянина України, адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

Ми пам’ятаємо усіх, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.