Це свято встановлено з метою   вшанування     багатовікової     історії      українського державотворення, символіки незалежної України та виховання  поваги   громадян   до   державних   символів.

Державний Прапор є втіленням національної єдності, честі та гідності,  історії та сьогодення.  Він уособлює в собі усі прагнення та надії українців  на краще майбутнє.  Кольори прапора відбивають національні традиції, котрі ідентифікують певну територію протягом історичного періоду.

В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і шанованіших святинь.

Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших подій.

З того часу, як над країною офіційно було піднято синьо-жовтий прапор, вона пережила  кризи та підйоми, втрати й здобутки. Нині Україна впевнено заявляє про себе на світовій арені, демонструє здатність утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу, захищати власний суверенітет і територіальну цілісність.

І сьогодні, синьо-жовтий прапор над позиціями наших захисників на Сході України символізує перемогу в запеклій боротьбі за територіальну цілісність нашої держави.

Оберігаймо та шануймо наш Державний Прапор. Виховуймо повагу до нього у дітей та онуків, бо він єднає, вселяє в серце кожного українця гордість та спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини.