День партизанської слави встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

Боротьба на тимчасово окупованих територіях України набрала форми партизанської війни. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. З’єднання і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час німецько-радянської війни, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських окупантів.

Мужність, відвага та героїзм колишніх підпільників і партизанів— захисників рідної землі, які виборювали право нашого народу на мир і свободу, рятували країну та світ від нацизму назавжди закарбувалися в пам’яті прийдешніх поколінь.

День партизанської слави є в національному календарі днем пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.