21 вересня відзначається Міжнародний день миру, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеєї ООН від 30 листопада 1982 року.

Асамблея заявила, що День Миру буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.

В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від  5  лютого  2002  року.

 Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.

 На сьогоднішній день для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на сході України, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран в людських серцях,  захист від агресорів.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

Проте з 2014 року і  по сьогодні  –  жоден із днів в Україні не був Днем миру, але він обов’язково повернеться. Тому зараз нам потрібно  об’єднуватися у прагненні відвоювати мир і спокій у нашому спільному домі.

Всім злагоди та миру.

З повагою,

Голова райдержадміністрації                                                                                               Василь КРАВЧУК