Верховна Рада України, 21 травня 2013 року, прийняла Постанову №  292-VII «Про встановлення Дня українських миротворців» Постановою визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Саме цього дня у 1992 році з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться в «гарячих точках» планети.                          

Українські миротворці за останнє десятиліття побували з почесною і відповідальною місією в різних країнах Європи, Азії, Африки та інших регіонах світу. Сьогодні українські миротворці є одними з найавторитетніших у світі, адже чимало з них мають досвід бойових дій на Сході України. Серед них є і наші земляки — висококваліфіковані фахівці з військової справи.

З нагоди Дня українських миротворців вітаємо всіх, хто з честю і гідністю виконав чи виконує цю місію, бажаємо міцного здоров’я і щастя, сімейного тепла і злагоди, миру на нашій землі, благополуччя і процвітання Україні.