Професійне свято рибалки в Україні офіційно було встановлено Указом Президента України від 22 червня 1995 року за № 464/952 «Про День рибалки» та  святкується в другу неділю липня.

Це свято не має обмежень по статі або віку і часто об’єднує цілі сім’ї, подаючи привід для гарного і приємного проведення часу на природі, в колі друзів або однодумців. В цей день вітають не тільки тих, хто поєднав своє життя з цією складною і романтичної професією, а також і тих, для кого заняття риболовлею є спортом чи хобі, особливим станом душі чи способом злиття з природою. Рибалки — це особливе, своєрідне братство, яке складається з людей різних занять і віків, це не тільки азарт, але і можливість зануритися у роздуми, і просто гордість, яку може подарувати рибалці його вдалий улов. Для деяких рибалку не можливо замінити ні походом в театр, кіно чи прогулянкою в парку. Любителі риболовлі завжди знають свою справу, або, принаймні, знаходять в ньому величезний відпочинок для душі і пристойний заряд бадьорості для тіла.

Від щирої душі бажаємо всім рибалкам трофейних уловів, терпіння, та рибацького щастя і не тільки в День рибалки, а й цілий рік та по життю!