Незважаючи на неодноразові застереження, попередження та нагадування, наші громадяни продовжують потрапляти на гачок шахраїв, які обкрадають людей, обманом входячи до них у довіру та видурюючи в них останні копійки. З кожним днем зловмисники видумують все нові й нові способи та методи шахрайств. Тому, в черговий раз звертаючись до населення, правоохоронці попереджають найхарактерніші приклади дій сучасних шахраїв та статистику шахрайств.

Так упродовж 2017 року у Красилівському районі зареєстровано 52 факти шахрайств.

Найбільш поширеними є інтернет-шахрайства, зокрема через сайт “OLX” (22 випадки), коли шахраї виставляють оголошення по заниженій ціні та переконують перекинути завдаток на банківську картку.

Ось кілька правил щоб запобігти потраплянню на вудочку потенційних шахраїв:

  • не здійснюйте попередню оплату;
  • не відправляйте, не переказуйте і не віддавайте гроші, поки не отримаєте і не перевірите товар;
  • Зустрічайтесь з продавцем особисто, в людних і знайомих місцях, де ви будете почуватись комфортно.
  • Якщо ж продавець з іншого міста, користуйтесь післяплатою — в цьому випадку товар можна перевірити одразу ж при отриманні і оплатити його тільки якщо він вас влаштовує.
  • Якщо щось (часто це електроніка) пропонується за дуже привабливою ціною, перегляньте ціни на аналогічний товар в інших продавців або в інших магазинах.
  • Якщо ви продавець, не залишайте в тексті оголошення номер картки та інші конфіденційні дані на загальний огляд. Також рекомендується вказувати як контактний телефон не основний номер мобільного, що прив’язаний до банківської картки, а інший телефонний номер.
  • Якщо ви зважились на оплату за допомогою переказу на картку, для отримання грошей повідомляйте тільки 16 цифр її номера. PIN-код, термін дії картки, СVC-код повідомляти нікому ніколи не можна — для отримання коштів на картку вони не використовуються.
  • Не довіряйте фотографіям чеків, які вам можуть надати, та SMS, які можуть надійти на ваш телефон, — завжди перевіряйте баланс самостійно, без допомоги покупця та інших сторонніх людей. Найпростіший спосіб — дзвінок до колл-центру вашого банку за номером телефону, що вказаний на зворотному боці картки.
  • Також не відправляйте SMS-запитів, в яких ви не впевнені, і не передавайте свої паспортні дані та ідентифікаційний код нікому, ким би він не представився. Пам’ятайте, що для отримання коштів немає необхідності підходити до банкомата або платіжного термінала і тим більше виконувати там будь-які дії.

Другими по поширеності на території є шахрайства у яких зловмисники представляються працівниками банку. Суть їх у тому, що шахраї, отримуючи номер телефону з відкритих джерел або використовуючи метод підбору, дзвонять його власнику та «в цілях безпеки» чи «для авторизації або проведення ідентифікації» просять назвати персональні дані (дату народження, кодове слово, номер і термін дії картки, PIN-код і CVV-код). Також вони можуть попросити назвати код з SMS, яке «зараз надійде на Ваш телефон». Про такі дзвінки іноді повідомляють і співробітники банку. (18 шахрайств).

Ось кілька правил спілкування з такими шахраями:

  • ніколи не повідомляйте дані своєї банківської картки іншим особам так, як співробітники банку ніколи не дзвонять клієнту з невідомого номера з метою отримання конфіденційної інформації по платіжній картці і не просять назвати ці дані по телефону. Так що в жодному разі не можна їх повідомляти. Потрібно одразу ж зателефонувати до банку за офіційними номерами телефонів, що вказані на картці, і повідомити про подію.

Третіми по поширеності є шахрайства вчиненні представниками ромської національності, які зазвичай підходять до людей з пропозицією погадати, чи придбати (продати) якусь річ.

Для загальної безпеки від цих шахраїв правоохоронці пропонують кілька правил спілкування з потенційними шахраями:

  • якщо до вас підійшли на вулиці з пропозицією погадати чи зняти порчу, намагайтеся якомога швидше відірватися від нав’язливих добродіїв та піти геть. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим менше шансів у вас бути загіпнотизованими;
  • якщо відчепитися не вдається — покличте когось на допомогу. Поява сторонньої людини відволіче увагу шахрайок від вас і це допоможе вам від них звільнитися;
  • ні в якому разі не давайте їм своїх речей, грошей, коштовностей, бо за першою річчю піде друга і т.д.;
  • ні в якому разі не дозволяйте підозрілим особам заходити до свого помешкання, а якщо вже вони зайшли самовільно — зверніться по допомогу до сусідів, аби спровадити непроханих гостей з квартири. Дотримуючись цих правил, Ви зможете убезпечити себе і своє житло від шахрайських дій та крадіжок.