Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”.

Міжнародна акція  ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї,а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

За даними ООН, близько 4-х мільйонів українських жінок страждають від насилля в родинах щорічно. І тільки 10-15% звертаються по допомогу. В Україні від домашнього насилля у рік гине приблизно 600 жінок.

У Красилівському районі протягом 2020 року зафіксовано 112  випадків домашнього насильства.

Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства

• викличте поліцію за номером 102
  • зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123
  • якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції
  • зверніться до Красилівського районного центру соціальних служб. Там фахівці нададуть психологічні консультації (тел. 038-55-4-22-50).
  • якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей (тел.038-55-4-08-75).
  • отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав(тел.038-55-4-26-60).