Дружина Президента України Марина Порошенко здійснила робочий візит у Харківську область. Пані Порошенко відкрила перший національний форум «Вчимося жити разом», присвячений мультидисциплінарному підходу в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

У ньому взяли участь корекційні педагоги, директори шкіл, дошкільних закладів, центрів розвитку, соціальні працівники, батьки дітей з особливими освітніми потребами, волонтери соціальних ініціатив, представники громадськості. Також у форумі взяли участь голова представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс та Генеральний консул Федеративної республіки Німеччина в Україні Вольфґанґ Мьоссінґер, професор Гамбурзького університету, спеціаліст із порушень процесів навчання й корекційної педагогіки Йоахімм Шрьодер, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Наразі міжнародні експерти та українські освітяни відзначають, що за останні роки в питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед.

Звертаючись до присутніх, Марина Порошенко наголосила: «Найкращим показником успішності проведення реформи інклюзивної освіти є те, що з 1 вересня кількість учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах збільшилася більше, ніж на 25%. І дуже важливо, що на цьому нелегкому шляху змін і перетворень у системі освіти – ми відчуваємо активну підтримку Президента України, Кабінету Міністрів та українського Парламенту».

Також дружина Глави держави зауважила, що сьогодні понад 50 тисяч дітей з особливим освітніми потребами знаходяться поза межами якісної освіти й соціалізації. «Ми розуміємо, що інклюзивна освіта дозволить дітям з особливими освітніми потребами відчувати себе рівними в українському суспільстві. Це право таких дітей на самостійне життя. Це можливість їхнього подальшого працевлаштування. Це їх шанс мати друзів і товаришів. І я вірю, що вже в близькому майбутньому українське суспільство буде таким, де цінують кожного і яке буде відкрите для всіх», — підкреслила Марина Порошенко.

Окрім диcкусійних панелей форуму, пройшла інтерактивно-консультативна виставка громадських ініціатив та державних проектів, спрямованих на підтримку родин дітей із особливими освітніми потребами, та фінал конкурсу дитячого малюнку  «Жити разом — змінювати світ» у рамках Тижнів Німеччини в Харкові.

Також у ході відвідування Харківщини Марина Порошенко відкрила ресурсну кімнату в інклюзивній ЗОШ № 5, яка створена в рамках соціальної програми Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

За словами Першої леді, ресурсна кімната – це окреме приміщення, де учні з особливими освітніми потребами будуть навчатися за індивідуальним планом розвитку в супроводі корекційного педагога. Такі кімнати дозволять дітям набувати соціальний досвід, адже основне завдання інклюзивної освіти – підготувати їх до самостійного дорослого життя.

Ресурсна кімната містить навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. У кімнаті також є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок, а також корекційні та наочні засоби для проведення розвиваючих занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Окрім того, приміщення оснащене телевізором, ламінатором, комп’ютерним обладнанням та принтером для роботи з додатковим навчальним матеріалом.