Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Естонської Республіки зустрілася з Міністром оборони Естонії Юрі Луйком.

Під час зустрічі сторони обговорили питання двосторонньої співпраці, а також співпраці з НАТО. «Ми можемо допомогти вам з впровадженням стандартів НАТО, але Україна вже має реальний практичний досвід ведення сучасних бойових дій», – зазначив Міністр оборони Естонії. Він оцінив активну співпрацю України з трастовими фондами НАТО та якісну підготовку Річної національної програми Україна – НАТО. «Якщо ви працюєте, то буде вікно можливостей. І головне – бути готовими та скористатися цими можливостями, коли буде зроблена уся необхідна домашня робота», – зазначив Юрі Луйк.

Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила важливість останньої заяви Юрі Луйка, який на полях Мюнхенської безпекової конференції публічно висловив 100-відсоткову впевненість у тому, що Україна стане членом НАТО. Окрему подяку вона висловила за допомогу в реабілітації 85-ти українських військових, які були поранені під час АТО на Сході України.

Сторони обговорили стан виконання Мінських домовленостей, питання миротворчої місії на Донбасі. Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на тому, що Україна високо цінує підтримку Естонії в протистоянні російській агресії та принципову позицію щодо продовження санкцій проти РФ. Також вона подякувала за естонську допомогу щодо пом’якшення наслідків гуманітарної кризи на Сході України. «Ми високо цінуємо тверду позицію Естонії, її практичну та гуманітарну допомогу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

Іванна Климпуш-Цинцадзе та Юрі Луйк висловили впевненість у тому, що у майбутньому взаємовигідна співпраця України та Естонії у військовій сфері має значний потенціал до зростання. «Уже сьогодні армія України є силою, здатною давати ефективну відсіч найсильнішій армії на континенті. Дедалі тісніша співпраця з Північноатлантичним альянсом лише посилюватиме наші оборонні спроможності. І я впевнена, що Україна зі східного флангу НАТО перетвориться на надавача безпеки в регіоні і світі», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Ішлося також про питання гендерної рівності в армії. Збільшення кількості жінок на військовій службі в Естонії вважається соціально-політичним імперативом. Після ухвалення відповідного закону в 2012-му році кількість жінок в естонській армії досягла 10% від загальної кількості військовослужбовців. Наразі питання гендерної рівності у Збройних Силах України також є одним з тих, яке потребує додаткової уваги.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра