4 серпня 2017 року голова райдержадміністрації Ніла Островська та голова районної ради Василь Пасічник взяли участь у офіційному відкритті унікальної для України платформи альтернативної освіти – Школи соціальної апітерапії, яке відбулось у Будинку творчості дітей та юнацтва смт Антоніни (колишній маєток Сангушків-Потоцьких). Ініціатором проекту «Соціальна апітерапія» виступив Український кооперативний альянс за підтримки Фонду «Зміцнення громад» та Європейської соціальної академії. Основними партнерами УКА і ключовими фінансовими донорами проекту стали Посольство Республіки Польща в Києві та Міністерство закордонних справ Республіки Польща у рамках Програми польського співробітництва в галузі розвитку «польська допомога». Схвалення та особисту підтримку отримали також від Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла.

Головна мета проекту – дозволити вразливим сьогодні верствам населення  повірити у власні сили та направити їхню енергію у русло прибуткового бізнесу. Цільовими учасниками Школи стали екс-воїни АТО, вимушені переселенці із Донецької  та Луганської областей та молоді люди, котрі не в змозі влаштуватись на роботу через її відсутність. Загалом організатори набрали робочу групу із 30 учасників та стільки ж вільних слухачів.

Український кооперативний альянс буде здійснювати юридичний та бухгалтерський консалтинг, сприятиме правильному маркетингу, а також завдяки вже наявним домовленостям допоможе учасникам проекту налагодити ринки збуту готової продукції бджільництва. Фахівці «Зміцнення громад», які неодноразово реалізовували проекти із соціальної адаптації та допомагали вимушеним переселенцям, візьмуть на себе функцію соціалізації учасників, ЄСА долучить до навчань кращих експертів та поділиться досвідом кооперування зусиль заради досягнення спільної мети. Активно підтримала ініціативу й місцева влада, пообіцявши всебічно сприяти успішній реалізації проекту.

Власне навчання проходитиме в смт Антоніни на території визначної пам’ятки українсько-польської архітектури – маєтку князів Сангушків-Потоцьких. Зустріч делегації поляків із випускниками Школи планується уже в вересні цього року. На ній сторони поділяться враженнями та обговорять можливості співпраці у напрямку експорту медової продукції до Польщі й решти країн ЄС. До того часу бенефіціари проекту опанують мистецтво ведення бджільництва та садівництва, а також отримають знання з основ підприємництва, фінансів, проектного менеджменту та планування бюджету, щоб розпочати власну справу.

До речі, Хмельницька область для реалізації проекту – пілотна. Організатори запевняють, що, отримавши підтримку небайдужих меценатів, продовжать таку необхідну наразі ініціативу й в інших областях. Адже тільки завдяки солідарності та  співпраці можна допомогти один одному подолати негаразди й закласти фундамент добробуту для кожного.