Вже кілька років в Україні успішно проводиться всеукраїнський профорієнтаційний захід для дітей «Місто професій». Його головна мета — формування світосприйняття майбутніх фахівців та допомога зробити свідомий вибір майбутньої кар’єри.

Так, 7 вересня «Місто професій» гостинно відчинило двері для маленьких мешканців та гостей міста Хмельницького. У парку розгорнулося імпровізоване містечко, на вході до якого кожна дитина, від 2 до 18 років, отримала «паспорт» з картою представлених професій.

Різноманіття професійних локацій вражало, від будівельника до вчителя, від прикордонника до кухаря. Кожна дитина могла ближче познайомитися з різними професіями, дізнатися особливості та умови роботи, спробувати власні сили у виконанні тих чи інших елементарних завдань, з якими стикаються фахівці різних служб під час повсякденної роботи.

До участі у заході «Місто професій» долучилася Хмельницька обласна служба зайнятості. Фахівці зустрічали дітей в  мобільному центрі профорієнтації. Тут їх знайомили зі світом професій, в першу чергу, з професіями, актуальними на ринку праці міста та району, їх змістом, навчальними закладами, де можна пройти навчання, правилами вибору професії.

Усі бажаючі переглядали анімаційні профорієнтаційні ролики про професії, які транслювалися на моніторах, старшокласники  — проходили комп’ютерне експрес-тестування для  виявлення схильності до певної сфери діяльності.  Діти молодшого шкільного віку грали профорієнтаційні ігри, брали участь у конкурсах,  відгадували загадки про професії.

«Діти – це наше майбутнє, і від того яку професію вони оберуть у майбутньому багато в чому залежить їхнє подальше життя. А одним із завдань  служби зайнятості є відкрити для дітей  великий світ професій, який на них чекає, а також допомогти їм зрозуміти, що  заробляти гроші треба власною працею», — зазначив директор Хмельницького обласного центру зайнятості С.Черешня.

Подібні заходи, вже змалку, допомагають дитині знайти себе та, коли настане час обирати власну стежку у житті, цей досвід обов’язково стане у нагоді.