Посилені карантинні обмеження будуть запроваджені в Україні з 8 до 24 січня включно 2021 року.
Кабінет Міністрів України під час позачергового засідання 9 грудня ухвалив постанову «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».
Згідно з документом, посилені протиепідемічні заходи будуть запроваджені на території України з 8 до 24 січня 2021 року. За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, це рішення Уряд ухвалив за результатами обговорень з представниками бізнесу, місцевою владою та епідеміологами.
Денис Шмигаль підкреслив, що Уряд прагне, аби громадяни та бізнес розуміли логіку ухвалення рішень щодо будь-яких обмежень. Тому були проведені численні обговорення, щоб напрацювати консолідовану позицію та підтримку рішень Уряду.
«Посилені заходи робляться для того, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема і після новорічних свят. Тобто, посилені карантинні обмеження будуть вводитися для того, аби розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом свят», — зазначив Прем’єр-міністр.
Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонятиметься робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос), кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів, а також ТРЦ (дозволятиметься торгівля продуктами харчування, ліками, ветпрепаратами, товарами особистої гігієни та побутовою хімією). На період дії посиленого карантину заборонятиметься відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.
Водночас як зазначив Прем’єр-міністр, продовжить працювати громадський транспорт, «аби люди могли їздити на роботу на ті підприємства, що працюватимуть в період посиленого карантину». Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі.
Крім того, Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів підкреслив, що Уряд активно веде діалог з європейськими партнерами, щоб Україна отримала партію вакцини проти COVID-19 якнайшвидше.
Він нагадав, що під час розмови з Високим представником ЄС, Віце-президентом Європейської Комісії Жозепом Боррелем обговорювалося налагодження діалогу між українськими та європейськими компаніями та асоціаціями з метою прискорення інтеграції України в ланцюжки виробництва та постачання продукції.
Прем’єр-міністр також зазначив, що Міністерство охорони здоров’я минулого тижня вже спрямувало першу частину заявки для отримання вакцин в рамках ініціативи COVAX.
«Після опрацювання низки вимог було сформовано передумови для отримання 8 мільйонів доз вакцин для 4 мільйонів українців. Зокрема, з активним залученням Центру громадського здоров’я та експертів було сформовано критерії визначення пріоритетних груп людей, які першочергово отримають вакцини від COVID-19, та сформовано дані щодо логістичної спроможності для зберігання й транспортування вакцин», — наголосив очільник Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що другу частину заявки до COVAX буде подано 14 грудня 2020 року.