Досвід і спостереження свідчать, що нещасні випадки найчастіше трапляються при порушенні заходів безпеки на воді. Кожному слід пам’ятати, що вода помилок не прощає.

Відпочиваючи, треба дотримуватись наступних заходів безпеки. Купайтеся краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.   Температура води повинна бути не нижче +17°С, в біль холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, при чому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці. Не входьте у воду в стані алкогольного сп’яніння. Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах. Якщо вас захопило течією, не намагайтесь з нею боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеликим кутом наближаючись до берега. Не розгублюйтесь, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати більше повітря в легені, зануритись у воду, і зробивши сильний ривок у бік, спливти. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах та надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не плавайте з трубкою коли на поверхні озера або річки сильні хвилі. Не допускайте грубих ігор на воді. Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Не лишайте біля води малят. Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу Вас.

В зв’язку з цим сектор з питань цивільного захисту населення Красилівської районної державної адміністрації та Красилівський районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області звертається до усіх громадян з проханням:

—          відпочиваючи, дотримуйтесь цих заходів безпеки.

—          цінуйте власне життя,

—          бережіть життя своїх дітей,

—          не нехтуйте застереженнями.

Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо, адже порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді!

Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне – безпечним!