Профорієнтаційна робота з молоддю є одним із надзвичайно важливих аспектів роботи служби зайнятості та сприяє ефективному вирішенню проблеми збереження трудового потенціалу країни.

«Твоя формула успіху» — саме під такою назвою завершився масштабний профорієнтаційний проєкт для молоді, який у 2019 році проводився Хмельницькою обласною службою зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА. Мета Проєкту: профілактика безробіття серед молоді, допомога у виборі актуальних професій та підготовці до виходу на ринок праці.

В рамках Проєкту проведено 1470 різноманітних заходів: 417 для безробітної молоді, 782 для учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, 68 — для студентів вищих навчальних закладів, 203 — для працівників закладів освіти та батьків.

Найбільш масштабні заходи — конкурс поетичних творів  «Професія моєї душі», ярмарки професій в інтерактивній формі під назвою «Подорож у світ професій», профорієнтаційні квести «Мозаїка професій». Останній захід — гра-квест стала для учнівської молоді незабутньою мандрівкою у світ професій.

Знайомство учнів з професіями відбувалося під час інтерактивних завдань і вправ, які команди виконували із зацікавленістю та завзяттям, демонструючи свої знання та вміння працювати в команді. Для зручності учасникам пропонувалися маршрутні листи або карти руху із назвами станцій (локацій) і порядком їх проходження. Загалом фахівцями обласної служби зайнятості проведено 27 профорієнтаційних квестів для учнівської молоді 8-9 класів в яких взяли участь майже 1 тис. учнівської молоді Хмельниччини.

Реалізація подібних проєктів сприяє зміцненню соціального партнерства, а участь в них розширює уявлення молоді про світ професій, послуги державної служби зайнятості, формує навики пошуку роботи та реальне ставлення до перспектив власної зайнятості.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                                                                тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua