Переважна більшість автошляхів України збудована протягом 60 – 80-х років минулого століття відповідно до чинних на той час стандартів та вимог. В силу зміни вагових характеристик автомобільного транспорту, який використовується у вантажних перевезеннях, конструкції автошляхів не в змозі витримувати ті динамічні навантаження, які виникають під час руху сучасних вантажних транспортних засобів.

Саме перевантажені автомобілі є однією з основних причин руйнування доріг.

Старокостянтинівська місцева прокуратура, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, продовжує роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговими транспортними засобами.

З метою збереження автомобільних доріг загального користування, центральним органом виконавчої влади (Укртрансбезпекою), на яку покладено завдання, зокрема, щодо здійснення габаритно-вагового контролю за транспортними засобами габаритно-вагові параметри, яких перевищують нормативні, розпочато заходи щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування.

Встановлено, що посадовими особами управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області 12.04.2018 на автодорозі Н-03 Житомир – Чернівці 169 км + 70м здійснено габаритно-ваговий контроль автомобіля (тягача) марки Freightliner з причіпом марки Heuser, що належить жителю Красилівського району.

За результатами проведеного габаритно-вагового контролю складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксовано факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених Правилами дорожнього руху та довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю.

Зокрема, в ході відповідного зважування встановлено, що навантаження на здвоєну вісь становить 53,840 т при допустимій 40 т, навантаження на здвоєну вісь 25,42 т при допустимій 16 т, навантаження на другу здвоєну вісь 24,12 т при допустимій 16 т.

Враховуючи викладене, за даним фактом управлінням Укртрансбезпеки в Хмельницькій області проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в розмірі 2448 євро, що відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку — 12.04.2018, становить 78580,80 гривень.

Проте, правопорушником зазначений штраф у добровільному порядку не сплачено, а чинним законодавством не наділено Укртрансбезпеку повноваженнями щодо звернення до суду з позовами. З огляду на викладене, це стало підставою для заявлення 10.09.2019 Старокостянтинівською місцевою прокуратурою позову до Красилівського районного суду з метою стягнення з власника автомобіля марки Freightliner з причіпом марки Heuser плати за проїзд в розмірі 78580,80 гривень. На даний час позов перебуває на розгляді суду.