І знову доводиться пригадувати трагічну сторінку з життя нашого району та і нашої держави в цілому. 08 лютого 2018 року минає три роки з моменту загибелі нашого земляка, воїна-патріота Петра Шемчука, який героїчно захищав нашу рідну Україну від російського агресора на сході держави. Саме в цей день, пом’янути Петра, на його могилу прийшли перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Склонний, голова районної ради Василь Пасічник, міський голова Ніла Островська, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марина Слободянюк та Олександр Федонюк, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Тетяна Романюк. В скорботному мовчанні керівники помолились за його упокій та поклали квіти на могилу воїна. Спочивай з Богом, Петре! Пам’ять про тебе та твій героїзм назавжди залишиться в наших серцях!

Коротка історична довідка

Народився Петро Шемчук 10 липня 1991 року в селі Чепелівці. Закінчив Чепелівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. У 2008 році вступив до Бережанського агротехнічного інституту (спеціальність інженер-механік), який закінчив у 2013 році. Водночас закінчив військову кафедру і отримав звання молодшого лейтенанта запасу.

5 вересня 2014 року Петра Шемчука призвали в зону АТО. Він був наймолодшим командиром взводу  3-го окремого танкового батальйону «Звіробій» («Десна»). Брав участь у бойових діях під Гранітним (Шахта «Бутівка»).  Загинув на 23-му році життя поблизу міста Авдіївки. 

Поховали Петра Шемчука 12 лютого 2015 року в селі Чепелівці. В останню дорогу Героя тисячі красилівчан проводжали коридором пам’яті зі свічками та лампадками на колінах і з вигуками «Герої не вмирають!»

Указом Президента України №311/2015 від 4 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), а на четвертій позачерговій сесії Красилівської районної ради було прийнято рішення присвоїти Чепелівській загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. ім’я загиблого випускника. На фасаді Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петру Шемчуку  встановлено меморіальну дошку.