9 грудня під керівництвом голови адміністрації Сергія Гамалія відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

З першого питання про заходи з запобігання поширення на території області COVID-19 розповів керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Роман Примуш. Він повідомив, що на сьогодні в області зареєстровано 33882 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, одужало 17647 осіб,  летальних випадків – 635, з них 12 – серед медичних працівників. Завантаженість ліжкомісць складає 38%. В розрізі територій спостерігається ситуація щодо зниження захворюваності, окрім м.Кам’янець-Подільський (приріст 48,6 випадків на 100 тис. населення), м. Старокостянтинів (23,2 випадки на 100 тис. населення), м. Хмельницький (7,7 випадків на 100 тис. населення), Волочиський район (8,2 випадки на 100 тис. населення), Деражнянський район (82,1 випадок на 100 тис. населення). Найбільше зростання захворюваності по Летичівському району – 207 випадків на 100 тис. населення.

 

Наразі особлива увага прикута до закладів охорони здоров’я в частині безпечності експлуатації обладнання, безперебійного постачання кисню, медикаментів, засобів індивідуального захисту, які повинні бути в наявності протягом всього періоду лікування.

Детальніше про результати проведення оглядів закладів охорони здоров’я стосовно дотримання правил пожежної та техногенної безпеки при використанні кисню для надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам COVID-19 доповів начальник управління з питань цивільного захисту населення ОДА Юрій Корева. За його словами, в ході проведених оглядів було виявлено ряд недоліків та порушень, найбільше з них – в Ізяславській, Шепетівській, Дунаєвецькій, Славутській, Старокостянтинівській та Старосинявській ЦРЛ.

Також з метою своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, які можуть виникнути протягом осінньо – зимового періоду 2020/2021 року, в тому числі на системах електропостачання, з 25 листопада по 2 грудня поточного року було організовано та проведено перевірку наявності та технічного стану резервних джерел живлення в медичних закладах, визначених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою COVID-19. В результаті проведеного аналізу встановлено, що всі заклади укомплектовані резервними аварійними джерелами живлення (дизельні та бензинові генератори) та обслуговуючим персоналом. Разом з тим, під час перевірки виявлено ряд недоліків, які не дозволяють своєчасно забезпечити енергопостачанням відповідні відділення лікарень, а саме: у Волочиській, Віньковецькій, Славутській, Городоцькій, Теофіпольській, Ярмолинецькій, Шепетівській ЦРЛ.

За результатами перевірки головам комісій з питань ТЕБ і НС райдержадміністрацій спільно з засновниками та керівниками центральних районних лікарень надано відповідні доручення щодо негайного усунення вказаних недоліків.

Окремо учасники засідання обговорили питання про продовження строків виконання робіт з технічного переоснащення вузла біологічної очистки очисних споруд ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – України»КПФ – Україна».

За інформацією підприємства, проведено значний обсяг робіт. Спостерігається незначне відхилення від графіку, що зумовлено погодними умовами та епідеміологічною ситуацією, зумовленою короновірусом. Таким чином, ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – України» звернулося до комісії з проханням погодити продовження строків виконання робіт з технічного переоснащення вузла біологічної очистки.

Директор Департаменту природних ресурсів та екології ОДА Тетяна Дзюблюк розповіла, що з 2018 року згідно Протоколу спільного засідання комісій ТЕБ та НС Житомирської та Хмельницької областей окреслено ряд заходів по покращенню екологічного стану річки Хомора в Полонському районі. Одним із них є технічне переоснащення очисних споруд ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна».

Активна робота розпочалася після отримання від Міндовкілля у квітні поточного року висновку з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності по переоснащенню очисних споруд. Обласною комісією неодноразово розглядалося питання про хід його виконання і затверджувався план-графік. Згідно цього плану-графіку роботи мали завершитись у лютому 2021 році, але у зв’язку із великою кількістю опадів у літній період будівельні роботи у котловані періодично призупинялися. Також у карантинний період порушувались терміни постачання будівельних матеріалів та обладнання.

Станом на сьогодні виконано наступні роботи:

– збудовано та облаштовано приміщення для встановлення повітродувок та реагентного господарства для подачі азоту та фосфору;

– встановлено 2 повітродувки, завершено монтаж обладнання для подачі повітря в аеротенки;

– збудовано приміщення трансформаторної станції, в якій встановлено трансформатор, та проведено його підключення до електромережі;

– збудовано і змонтовано розподільчу камеру освітлених стічних вод, змонтовано лінії трубопроводів інженерних комунікацій;

– здійснено демонтаж старих будівель та продовжується комплекс робіт із капітального ремонту адміністративного приміщення.

Всі ці роботи проводилися під постійним контролем громадськості і владних структур Баранівки та Першотравенська Житомирської області. 25 листопада відбулася чергова спільна нарада безпосередньо на будівельному майданчику очисних споруд. Всі присутні відмітили позитивні зрушення у будівництві, але стали питання про конкретні строки здачі об’єкта в експлуатацію.

Тому, враховуючи всі вищезазначені обставини та звернення керівництва фабрики щодо продовження строків проведення технічного переоснащення вузла біологічної очистки очисних споруд, директор Департаменту звернулася до членів комісії з проханням підтримати пропозицію про продовження строків згідно представленого плану-графіку до квітня 2021 року.

Принагідно посадовиця повідомила членів комісії та учасників засідання про виконання доручення Понінківською селищною радою щодо виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для розчистки річки Хомора в межах Полонського району. На виділені кошти в сумі 400 тисяч гривень розроблено проектно-кошторисну документацію, яка на даний час проходить процедуру оцінки впливу на довкілля у Департаменті (орієнтовна вартість робіт – 12 млн гривень).

Крім того, з метою контролю якості води у річках Хомора та Случ продовжуються щомісячно обстеження та лабораторні дослідження державними екологічними інспекціями Житомирської та Хмельницької областей за участю громадськості.

З протоколом засідання можна ознайомитися тут