Увівторок, 22 грудня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із послами країни Групи Семи та Європейського Союзу. Сторони обговорили актуальні питання співпраці та плани на наступний рік.

У зустрічі взяли участь Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, Надзвичайний і Повноважний Посол Японської Держави в Україні Такаші Кураї, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа, Тимчасово повірений у справах Представництва ЄС в Україні Фредерік Коен, Тимчасово повірений у справах Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс, Тимчасово повірений у справах Канади в Україні Адам Барболет.

Денис Шмигаль наголосив, що на сьогодні найважливішим завданням Уряду залишається пом’якшення впливу COVID-19 на економіку. Зокрема, успішно реалізується Державна програма стимулювання економіки.

«Уряд затвердив 100 пріоритетних інвестиційних проектів у різних галузях. Проекти можуть бути реалізовані із залученням інвесторів, зокрема на умовах державно-приватного партнерства, міжнародної технічної допомоги або за рахунок кредитних коштів та бюджету. Запрошуємо брати участь у приватизаційних аукціонах та концесійних конкурсах в Україні», — відзначив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду й посли країн Групи Семи та Європейського Союзу обговорили також ключові параметри Державного бюджету на 2021 рік. Як підкреслив Денис Шмигаль, виконання бюджету в першому кварталі наступного року дасть можливість говорити про перегляд деяких його параметрів у частині збільшення фінансування важливих для України програм.

«У бюджеті також передбачене створення спеціального фонду, кошти з якого виділятимуться на закупівлю вакцини від коронавірусу», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що Україна спільно зі Світовим банком та Європейським інвестиційним банком опрацьовує можливості закупівлі вакцин проти COVID-19. За його словами, відповідна робота ведеться на рівні посольств США, Великої Британії, Німеччини та компаній-виробників вакцини.

«Україні необхідний доступ до вакцини вже на початку наступного року, щоб ми могли якнайшвидше розпочати процес вакцинування лікарів та інших груп населення, що перебувають у зоні ризику. Ми високо цінуємо зусилля наших міжнародних партнерів, спрямовані на допомогу Україні забезпечити населення належною кількістю вакцини», — сказав Глава Уряду.

Денис Шмигаль побажав Великій Британії, яка головуватиме у Групі Семи наступного року, успіху в досягненні задекларованих пріоритетів.

Прем’єр-міністр подякував країнам Групи Семи та Європейського Союзу за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.