З 1 по 30 листопада 2020 року проводиться Конкурс наукових фотографій.

Мета — зібрати фотографії, що документують світ науки: зображення, що показують об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їхнє дослідницьке обладнання. Конкурс організовує Громадська організація Вікімедіа Україна — некомерційна організація, яка займається популяризацією Вікіпедії та її сестринських проєктів в України, а також сприяє розвитку їхніх спільнот. 

Цей конкурс прийшов до Вікіпедії, тому що Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових фотографій. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки загалом та наукових зображень зокрема. Визначною особливістю Вікіпедії є її здатність розповсюджувати знання, а наукові фотографії оцінюються як насичений носій інформації, що робить співпрацю між спільнотою Вікіпедії та науковими фотографами вигідною для обох сторін. Конкурс наукових фотографій — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між ними.

Як взяти участь

Для участі треба зареєструватись у Вікісховищі (2 хвилини)
 Зареєструватися
Якщо вже зареєстровані, завантажуйте файли тут (від 5 хвилин, залежно від кількості фото):
 Завантажити фото

Основні умови

  • Завантажити роботи на тему конкурсних категорій в період з 1 по 30 листопада 2020 року включно.
  • Дозволяється завантажувати лише зроблене Вами зображення (чи у співавторстві, в останньому випадку співавторів треба вказати). Не можна використовувати чужі роботи!
  • Що робить фото науковими, так це гарний та детальний опис. Кожна фотографія мусить містити опис принаймні англійською та українською мовами. Дайте пояснення, що зображено на фотографії, яким чином і де вона була зроблена, та на що варто звернути увагу. Приклад зображення, що підходить Конкурсу наукових фотографій
  • Зображення повинні бути завантажені під ліцензією CC BY-SA;
  • Зображення завантажуються в одну з п’яти категорій: Люди в науці, Мікроскопія, Живі організми, Загальна категорія, Нефотографічні зображення.
  • Кожен, крім членів журі, може брати участь у конкурсі. Кількість зображень від однієї людини не обмежується.

Додатково

  • Конкурс не обмежується лише «класичними» фотографіями, оскільки наукові зображення можуть бути різного вигляду та походження. Ми приймаємо також зроблені комп’ютером зображення та ілюстрації, а також аудіофайли. Також ми добре розуміємо, що проводити чіткі межі для різних категорій практично неможливо.
  • Бажана роздільність зображень — 2 мегапікселі і більше. Чим більшого розміру зображення — тим краще.
  • Бажаний формат зображення — *.png, *.jpg для растрового зображення чи *.svg для векторного, для відеофайлів — *.ogg. Проте завантажити можливо різні варіанти файлів, які підтримує завантажувач.
  • Повний регламент за посиланням.

Призи

У кожній номінації буде нагороджено три місця. За можливості й наявності спонсорів будуть представлені додаткові призи. Усі переможці отримають дипломи та подарункові сертифікати інтернет-магазину на вибір.