Це міжнародна акція, що проходить двічі на рік вже 8-й рік поспіль. Її мета – привернути увагу людей до небезпечних захворювань таких як ВІЛ та вірусні гепатити В і С. А також протестувати якомога більше людей на ці захворювання.

У рамках ЄТТ Хмельницький обласний центр громадського здоров’я проведе в області БЕЗКОШТОВНЕ тестування на маркери гепатиту С та ВІЛ. Пункти тестування працюватимуть з 10 до 16 години за адресами:

23.11.20 р. – м. Хмельницький, вул. Курчатова, 1, АЗПСМ № 3 КП «ХМЦПМСД № 2» (мікрорайон Гречани);
24.11.20 р. – м. Деражня, вул. Подільська, 1, КНП «Деражнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Хмельницької області;
25.11.20 р. – м. Волочиськ, вул. Незалежності, 88, Волочиська АЗПСМ КП «ЦПМСД» Волочиської міської ради;
26.11.20 р. – м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 85, АЗПСМ № 1 КП «КНП Шепетівський ЦПМСД» Шепетівської районної ради Хмельницької області;
27.11.20 р. – м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46, КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я».

Процедура тестування – безкоштовна та займе небагато часу.

Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин – підготовка і забір крові з пальця, 10 – очікування результату.

Довідково

Україна посідає одне з чільних місць у Європі за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінками експертів, кожен 100-й мешканець України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ.

На Хмельниччині зареєстровано майже 2200 людей, що мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік ВІЛ виявили у 211 нових пацієнтів.

Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.

Держава закуповує якісне та ефективне лікування. Усі ВІЛ-позитивні люди мають можливість отримувати його безкоштовно.

За інформацією Хмельницького обласного
центру громадського здоров’я