Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводять роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.

За результатами розгляду позову Старокостянтинівської місцевої прокуратури господарським судом Хмельницької області прийнято рішення про внесення змін до договору оренди земельних ділянок.

Підставою для реагування стало суттєве заниження розміру плати за використання 300 га землі, розташованої на території Красилівського району.

Відповідно до укладеного у 2007 році договору оренди, на умові сплати до бюджету 105 тис. грн. у рік, її надано у користування місцевому фермерському господарству.

Оскільки з часу укладення правочину нормативна грошова оцінка земель суттєво змінилась та на цей час складає 6,8 млн. грн., розмір орендної плати також підлягав перегляду.

Привести її у відповідність до вимог законодавства орендар не погодився, а тому місцевою прокуратурою вжито заходи до захисту інтересів держави у судовому порядку.

За позовом прокуратури, який 21.12.2020 задоволено рішенням Господарського суду Хмельницької області розмір орендної плати збільшено вдвічі – до 205 тис. грн. у рік.

 

 

Заступник керівника Старокостянтинівської

місцевої прокуратури                                                                                     С. Комонюк