Відповідно до  Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» громадянин, який залишився без роботи та  отримав офіційний статус безробітного, має право на отримання державної компенсації у вигляді допомоги по безробіттю.

Допомога по безробіттю – це частина коштів з єдиного соціального внеску, яку відраховує кожен роботодавець за свого працівника. З цих грошей Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) виплачує щомісячну грошову допомогу тим, хто втратив роботу і знаходиться у активному пошуку заробітку. Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні встановлюється Правлінням Фонду. У 2019 році мінімальний розмір допомоги складає – 610 грн.

            Хто має право на отримання допомоги? — У мінімальному розмірі допомога виплачується застрахованим особам, які за останній календарний рік мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7 і 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, а також випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і звільненим з військової або невійськової служби. А безробітні, у яких страховий стаж за останній календарний рік перевищує 6 місяців, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої зарплати залежно від страхового стажу:

  • до 2 років — 50%;
  • від 2 до 6 років — 55%;
  • від 6 до 10 років — 60%;
  • понад 10 років — 70%.

Відповідно до законодавства загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Однак, існує ряд нюансів (зокрема стаття звільнення), які впливають на тривалість надання фінансової допомоги безробітним.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                                                                тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua