23 березня 2017 року голова райдержадміністрації Ніла Островська взяла участь у пленарному засіданні одинадцятої сесії обласної ради, яке провів голова обласної ради Михайло Загородний.

На розгляд обранців було винесено понад 90 проектів рішень.

Однак, депутати більшістю голосів підтримали пропозицію президії облради – питання «Про депутатські запити», яких у порядку денному налічується майже чотири десятки, а також звіти чотирьох постійних комісій облради розглядати на окремій сесії.

Одне з головних питань порядку денного сесії – про внесення змін до обласного бюджету на поточний рік розглядалося депутатами дискусійно.

З інформацією про доопрацьований проект рішення, який пройшов обговорення на засіданнях постійних комісій та президії облради, виступив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.

За словами головного фінансиста, внесення змін до бюджету обумовлено збільшенням обсягу видаткової частини обласного бюджету за рахунок вільного залишку коштів обласного бюджету, який утворився станом на 1 січня 2017 року у зв’язку із економією коштів обласними бюджетними установами по видатках на оплату енергоносіїв – проведення енергозберігаючих заходів та меншим, ніж передбачалось, показником підвищення тарифів на оплату за споживання теплопостачання та природного газу, та інших поточних видатків, а також перевиконанням дохідної частини обласного бюджету в сумі 50 409,929 тис.грн, в тому числі позагальному фонду – 46 212,718 тис.грн та по спеціальному фонду – 4 197,211 тис. гривень.

Також внесення змін до обласного бюджету обумовлено збільшенням обсягу видаткової частини обласного бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 47 473,547 тис.грн, медичної субвенції з державного бюджету по загальному фонду в сумі 28 998,673 тис. грн, екологічного податку (спеціальний фонд) – 6 430,754 тис. грн, залишку коштів від повернення пільгових кредитів, наданих громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла у минулих роках (спеціальний фонд) – 260,356 тис. гривень.

Як зазначив Сергій Адамович, в доопрацьованому проекті рішення враховані усі пропозиції та зауваження щодо передбачення коштів, які надійшли від депутатів у процесі роботи постійних комісій.

Зі співдоповіддю про внесення змін до обласного бюджету на поточний рік виступив голова постійної комісії ради з питань бюджету та фінансів Іван Гладуняк.

В обговоренні проекту рішення взяли участь депутати Сергій Микульський, Микола Дячук, Артем Ромасюков, Микола Харкавий, Михайло Бойко, Олександр Драган, Іван Гончар та Інна Ящук, які акцентували на більш ефективному й детальному аналізі розподілу коштів обласного бюджету та їх раціональному використанні.

За внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік проголосували 50 депутатів із 71 зареєстрованого у сесійній залі.

Окрім того, обранці затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2016 рік. За це проголосували 50 депутатів.

За пропозицією голови обласної ради Михайла Загородного, за яку проголосували 44 депутати, у роботі одинадцятої сесії взято перерву до середи, 29 березня поточного року. Початок пленарного засідання о 10 годині.