29 березня 2017 року голова райдержадміністрації Ніла Островська взяла участь у другому пленарному засіданні одинадцятої сесії обласної ради, яке провів голова обласної ради Михайло Загородний.

Депутати розглянули 34 питання та прийняли 30 рішень з різних сфер життєдіяльності краю.

Більшістю голосів депутати схвалили рішення про будівництво лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, тим самим визначивши це питання першочерговим для області. Прийняттю рішення передувало обговорення та внесення депутатами суттєвих пропозицій до проекту документу.

Так, було запропоновано дотримуватися концепції будівництва дитячої лікарні та створити сучасний повнопрофільний лікувальний заклад із забезпеченням повного спектру медичних послуг. Разом з тим, Хмельницькій облдержадміністрації доручено подати проект будівництва лікарні на розгляд конкурсу з відбору проектів регіонального розвитку, який здійснюється відповідно до затвердженого Урядом Порядку використання коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, для здійснення заходів щодо підтримки реформ у сфері регіонального розвитку і сприяння децентралізації влади.

Проектно-кошторисна документація на новий лікувально-діагностичний корпус лікарні на 110 ліжок орієнтовною вартістю 400 мільйона гривень.

Відповідно до схваленого рішення депутати доручили Хмельницькій ОДА при формуванні обласного бюджету на наступні роки максимально враховувати кошти на будівництво закладу. Контроль за виконання рішення покладено голову обласної ради, постійні комісії облради з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, бюджету та фінансів, будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології.

Розгляд ще одного актуального для області питання, яке стосується фінансової підтримки комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький», за пропозицією депутатів перенесено на наступну сесію ради.

На думку депутатів, нераціонально щороку виділяти близько 3 мільйонів гривень з обласного бюджету на ліквідацію заборгованості із зарплати та податків комунального підприємства. Тому було підтримано пропозицію створити робочу групу у складі депутатів від кожної фракції, керівництва області та міста, які до чергової сесії нададуть відповідні пропозиції та напрацювання щодо подальшої долі комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» та летовища зокрема.

Рішенням ради обласні обранці підтримали звернення Івано-Франківської обласної ради щодо відхилення законопроекту № 4010а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)», прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо запровадження нормативної бази для переходу оплати газу відповідно до тепловіддачі та звернулися до Прем’єр-міністра України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо збагачення борошна фолієвою кислотою з метою профілактики вад невральної трубки.

Зросла кількість депутатських запитів, які знаходяться на контролі обласної ради. З прийняттям на другому пленарному засіданні одинадцятої сесії 14-ти запитів, їх число сягає 48.

Не отримали підтримки депутатів проекти рішень про погодження пропозиції Державної служби геології та надр України щодо включення Липівської ділянки надр до переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон та про клопотання перед Головою Верховної Ради України про нагородження Почесною Грамотою ВРУ Сергія Босака та Віктора Чудінова.

За інформацією облради