І знову доводиться пригадувати трагічну сторінку з життя нашого району та і нашої держави в цілому. 08 лютого 2020 року минає 5 років з моменту загибелі нашого земляка, Петра Шемчука, який героїчно захищав нашу Батьківщину.  

Саме в цей день, пом’янути Петра, на його могилу прийшли перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Склонний, міський голова Ніла Островська, в. о. старости Чепелівського старостинського округу Василь Шемчук.

Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять героя-земляка та поклали квіти на могилу воїна. Пам’ять про Петра Шемчука та його героїзм назавжди залишиться в наших серцях!

Красилівщина свято берегтиме пам’ять про свого земляка —  молодого захисника, який віддав своє життя за незалежність і суверенітет України! Герої не вмирають! Вони житимуть доти, доки ми про них пам’ятатимемо!

 

Коротка історична довідка

Народився Петро Шемчук 10 липня 1991 року в селі Чепелівці. Закінчив Чепелівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. У 2008 році вступив до Бережанського агротехнічного інституту (спеціальність інженер-механік), який закінчив у 2013 році. Водночас закінчив військову кафедру і отримав звання молодшого лейтенанта запасу.

5 вересня 2014 року Петра Шемчука призвали в зону АТО. Він був наймолодшим командиром взводу  3-го окремого танкового батальйону «Звіробій» («Десна»). Брав участь у бойових діях під Гранітним (Шахта «Бутівка»).  Загинув на 23-му році життя поблизу міста Авдіївки. 

Поховали Петра Шемчука 12 лютого 2015 року в селі Чепелівці. В останню дорогу Героя тисячі красилівчан проводжали коридором пам’яті зі свічками та лампадками на колінах і з вигуками «Герої не вмирають!»

Указом Президента України №311/2015 від 4 червня 2015 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), а на четвертій позачерговій сесії Красилівської районної ради було прийнято рішення присвоїти Чепелівській загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. ім’я загиблого випускника. На фасаді Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петру Шемчуку  встановлено меморіальну дошку.