Прагнення свободи пробуджує гідність.
Так було у 2004 році під час Помаранчевої Революції та у 2013–2014 роках під час Революції Гідності.
Саме у 2013 році розпочався новий відлік в історії України, який ознаменував прагнення українців створити європейську державу. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфери, розбудови вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей.
День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.
Євромайдан – це про зміну свідомості українців й соціальну зрілість та відповідальність. Ті події змінили не тільки нашу історію, вони – живе нагадування, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави.
Мета соціальної кампанії – актуалізувати у суспільстві роздуми про те, чому свобода варта того, щоб за неї боротися і захищати її, і чому в нації завжди є небезпека її втратити, опинившись у статусі підкорених, зневажених. Ця тема є особливо важливою у час російсько-української війни та окупації частини території країни.
Команда Національного музею Революції Гідності закликає користувачів соцмереж долучатися до флешмобу #бути_гідним: під цим хештегом ділитися спогадами і роздумами про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. А ще – 21 листопада пов’язати на одяг, рюкзак, сумку чи автомобіль синьо-жовту стрічку, адже саме за такими стрічками з першого дня Євромайдану можна було розпізнати його прихильників, це був спосіб виявити солідарність та свою позицію.
За інформацією Українського інституту національної пам’яті