31 серпня голова облдержадміністрації Дмитро Габінет провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Засідання було в переважній частині присвячене двом нагальним питанням, що потребують посиленої уваги з боку влади у зв’язку з поширенням на території області COVID-19: початку нового навчального року та забезпеченню умов для стаціонарного лікування хворих.

За результатами обговорення комісія ухвалила такі рішення:

➡ Головам РДА та органів місцевого самоврядування доручили забезпечити неухильне виконання вимог нормативних документів  щодо встановлення для окремих адміністративно-територіальних одиниць відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

➡ Управлінню патрульної поліції в Хмельницькій доручено активізувати роботу щодо контролю за виконанням карантинних заходів при здійсненні пасажирських перевезень.

➡ Департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації  спільно з засновниками (власниками) та керівниками закладів охорони  здоров’я має забезпечити  заклади, визначені обласним Планом реагування для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, засобами індивідуального захисту, медичним обладнанням та відповідними лікувальними препаратами.

➡ Також ДОЗ ОДА доручено спільно з головами РДА та органами місцевого самоврядування забезпечити термінове проведення робіт щодо обладнання в лікувальних закладах централізованої подачі медичного кисню для лікування хворих на COVID-19.

➡ Окрім того, у зв’язку з ліквідацією з 05.08.2020 року легенево-хірургічного відділення КНП «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» Хмельницької обласної ради, ДОЗ має внести зміни в обласний «План реагування на медикобіологічні надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків на території Хмельницької області» щодо перепрофілювання КНП «Дунаєвецька центральна районна лікарня», КНП «Славутська центральна районна лікарня», КНП «Шепетівська центральна районна лікарня», КНП «Кам’янець-Подільська центральна районна лікарня» для надання хірургічної допомоги хворим на COVID-19.

➡  Департаменту освіти і науки ОДА спільно з засновниками (власниками) та керівниками закладів освіти доручено забезпечити виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року №50 під час навчального процесу та забезпечити належний контроль за наявністю в закладах освіти відповідних керівних документів, в тому числі відповідних алгоритмів дій щодо організації протиепідемічних заходів, направлених на недопущення поширення коронавірусної хвороби COVID-19.