23 листопада голова облдержадміністрації Сергій Гамалій у відеоселекторному режимі провів позачергове засідання комісії з питань ТЕБ і НС, у якому взяли участь члени регіональної комісії, голови районних державних адміністрацій та міст обласного значення, а також запрошені.
Розпочали засідання з обговорення заходів із запобігання поширенню на території Хмельницької області COVID-19. Як повідомлялося раніше, 9 грудня уряд прийняв постанову, якою продовжив карантинні обмеження до 28 лютого 2021 р., а також встановив низку додаткових обмежень у період з 19 грудня та з 8 по 24 січня. Керівник обласного оперативного штабу Юрій Корева нагадав, що поряд з обмеженнями, які були запроваджені раніше, до цього переліку додалися і інші. Зокрема, з 19 грудня заборонено проведення в закладах освіти масових заходів за участі дітей з більш ніж однієї групи/класу та присутність на них відвідувачів; проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій; відвідування музеїв, виставок, галерей, якщо в залах присутні більше однієї особи на 10 кв. метрів; робота закладів громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки та замовлень на винос); заходи в культових спорудах за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми, тощо.
Також посадовець звернув увагу на запровадження більш жорстких обмежень у період з 8 по 24 січня, зокрема, заборони приймання відвідувачів у закладах громадського харчування, а також ТРЦ, окрім тих, де здійснюється торгівля продуктами харчування, товарами першої необхідності, ліками та деяких інших видами товарів та послуг, визначених постановою. Особливу увагу він звернув на заборону роботи непродовольчих ринків та проведення масових заходів, наголосивши на важливості жорсткого контролю за дотриманням усіх цих обмежень.
Далі члени комісії ще раз обговорили питання, яке розглядалося на минулих засіданнях – щодо забезпечення лікувальних закладів для хворих на COVID-19 додатковим резервним живленням для гарантованого енергопостачання систем подачі кисню.
Одним із доручень комісії Головному управлінню Державної служби з надзвичайних ситуацій в області було провести раптові перевірки практичних дій з відпрацюванням застосування аварійних джерел живлення закладів охорони здоров’я, в тому числі у нічний час та у вихідні дні. Як зазначив начальник ГУ ДСНС в області Едуард Братко, перевірки показали, що не всі недоліки були усунуті повністю. В окремих закладах рятувальники виявили проблеми з організацією належного реагування персоналу на ситуації, що вимагають використання резервних джерел електропостачання, недотримання заходів безпеки при їх експлуатації, відсутність умов для безперебійної роботи, тощо. Зокрема, такі зауваження головний рятувальник області висловив керівникам Волочиської, Славутської, Хмельницької ЦРЛ.
Сергій Гамалій звернув увагу голів комісій ТЕБ і НС, керівників медичних закладів, всіх присутніх на виконанні всіх необхідних заходів по забезпеченню електропостачання в закладах охорони здоров’я та доручив негайно усунути виявлені недоліки.
У продовження роботи члени комісії заслухали інформацію директора Департаменту освіти і науки ОДА Олега Фасолі щодо організації роботи навчальних закладів під час більш жорстких карантинних обмежень з 08 по 24 січня. Як зазначив посадовець, керівникам закладів освіти Департаментом рекомендовано самостійно вирішувати питання, чи будуть учні в зазначений період навчатися дистанційно, чи підуть на додаткові канікули. При цьому він наголосив, що нормативними документами визначено, що кількість днів навчання у навчальному році не може бути меншою за 175. Олег Фасоля зауважив, що в окремих навчальних закладах організувати повноцінне дистанційне навчання неможливо через проблеми з інтернетом, а тому їм у разі неможливості дотримання норми щодо кількості навчальних днів рекомендовано продовжити перший семестр навчального року та йти на канікули з 10 січня.
Окремо учасники засідання обговорили заходи безпеки під час святкування новорічних та різдвяних свят.
Підсумовуючи засідання, голова ОДА Сергій Гамалій наголосив: “Хочу звернути увагу всіх голів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування на недопущення порушень заходів протипожежної безпеки, які можуть виникнути під час святкування новорічних та різдвяних свят. Особливо звертаю увагу на дотримання карантинних заходів, оскільки здоров’я та життя наших громадян залежить від нашої організації дозвілля під час святкування, а також прийняття відповідних рішень у разі настання надзвичайних подій та, не дай Боже, надзвичайних ситуацій.”
Детальніше з протоколом засідання можна ознайомитися за посиланням