17 листопада 2020 року під головуванням заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка відбулося чергове засідання Координаційної ради Трастового Фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції (далі КРТФ НАТО).

До складу Координаційної ради входять Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій, представники Мінсоцполітики, Мінветеранів, Міноборони, МВС, Нацгвардії, МОЗ, МОН, Національного комітету спорту інвалідів України, Національної асамблеї інвалідів України.

За результатами засідання КРТФ НАТО прийнято рішення про оновлення Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання щодо реалізації співробітництва в галузі медичної реабілітації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 49, з метою актуалізації завдань та ініціатив у сфері медичної допомоги і реабілітації учасників антитерористичної операції, а також щодо забезпечення медичних центрів в Україні належними засобами надання відповідних реабілітаційних послуг.

На зазначеному засіданні також було розглянуто широке коло питань, зокрема стосовно постачання медичного обладнання для реабілітаційних установ України, закупівлі допоміжних пристроїв для травмованих учасників АТО та реабілітації у формі фізіотерапії поранених українських військовослужбовців (які проходять дійсну військову службу та звільнених у запас/відставку), жінок і цивільного персоналу сектору безпеки і оборони в Республіці Болгарія.

Також було обговорено подовження строку реалізації проекту “Професійна підготовка і навчання фахівців з протезування / ортезування в Україні”. Розвиток системи реабілітації, протезування за новітніми технологіями для людей з фізичними вадами постраждалих від війни, є одним із найважливіших завдань, яке стоїть перед нашою державою.

“Підготовка вітчизняних фахівців з протезування / ортезування згідно з вимогами міжнародних стандартів для забезпечення сучасними протезами військовослужбовців є ефективним механізмом, і в майбутньому сприятиме виробництву сучасних протезів, ендопротезів для осіб з інвалідністю по всій Україні”, – наголосив заступник Міністра Віталій Музиченко.