З 1991 року з 25 листопада по 10 грудня у світі проходить міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», що закликає людство до припинення усіх форм насильства. Україна приєдналася до цієї кампанії у 2000 році.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада — Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок,

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом,

2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня — Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями,

5 грудня — Міжнародний день волонтера,

6 грудня — Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»,

9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня — Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім’ї, а також і суспільства. Водночас, саме проблема насильства в сім’ї тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей; зростання кількості розлучень; формування насильницького менталітету нації; жебракування; втрати загальнолюдських цінностей — любові та взаєморозуміння; а також виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Протягом тривалого часу в Україні на рівні суспільства проблеми насильства в сім’ї активно не обговорювалися. Правозахисні громадські організації, зокрема жіночі, стали не тільки ініціаторами захисту жертв насилля, а й спонукали державні органи влади до формування необхідної законодавчої бази щодо розширення державної системи захисту потерпілих від насильства.

 У нас в районі ведеться облік сімей, де існує реальна загроза вчинення насильства в сім’ї. На даний час на обліку з приводу вчинення насильства перебуває 42 особи. З початку року до Красилівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області  надійшло 39 звернень від осіб, які зазнали насильства в сім’ї. 31 звернення надійшло від жінок і 1 – від чоловіка. Жінки зазнають більшого насильства і сприймають його як належне. Особи, які повторно скоюють насильство в сім’ї проходять корекційну програму, яка спрямована на формування гуманістичних цінностей та ненасильницької моделі поведінки в сім’ї особи, що вчинила насильство. Вказана робота є комплексом соціальних послуг, спрямованих на формування досвіду ненасильницької поведінки і ґрунтується на відповідальності за свою поведінку та її наслідки, усвідомлення того, що насильство – це порушення прав людини, правопорушення та злочин.

Здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї, в межах наданих їм повноважень, покладається на: управління соціального захисту населення райдержадміністрації, управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, службу у справах дітей райдержадміністрації, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Красилівський відділ поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Красилівську Центральну районну лікарню, Красилівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.