15 лютого 2017 року в м.Красилів  за участю голови райдержадміністрації Ніли Островської, голови районної ради Василя Пасічника, секретаря міської ради Наталії Олійник та громадськості міста з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-ї річниці виведення військ з Афганістану відбулись урочисті заходи.

О 10.30 в актовому залі адмінбудинку зібрались учасники бойових дій на території  інших держав, керівники району та міста, громадськість, щоб в урочистій обстановці відзначити цей день. До присутніх з промовою звернулась голова райдержадміністрації Ніла Островська, яка зазначила: » Дата 15 лютого 1989 року – надзвичайно пам’ятна дата, після цього дня всі українські родини в кого підростали сини, зітхнули з полегшенням, батьки перестали жити під гнітом того, що їх діти можуть стати жертвами чужої війни. Імперія, яку так намагається відродити кремлівський диктатор – це імперія брехні і зла, яка тоді  не давала людям вибору і намагається нав’язати свої криваві сценарії зараз. Проте весь світ вже зрозумів – хто за мир, а хто за війну. Ми всі  з нетерпінням чекаємо миру, і мріємо про свободу і незалежність нашої держави. Держави в якій ніхто не буде відправляти наших дітей на чужі війни, не буде задовольняти свої імперські амбіції. Стало доброю традицією всім нам збиратись в цей день разом. Багато хто з афганців повернувся з тієї війни з нагородами за мужність, відвагу та честь. Однак не всім судилося повернутися до рідного порогу, немало полягло зовсім юних хлопчаків на камянистій афганській землі, серед яких і наші красилівчани. Вічна  пам’ять загиблим! Вічна слава Героям! Низький уклін нашим землякам, у яких ця жорстока війна забрала рідних людей!  Нині, у 28-му річницю тієї події, ми віддаємо данину шани і поваги мужності та героїзму воїнів-афганців, всім нашим землякам, які несли  небезпечну службу в більш як двадцяти країнах світу під час проведення там військових дій. Ніщо і ніхто не в змозі виміряти та компенсувати глибину людських трагедій і психологічних потрясінь, пережитих в ті часи. Ви як ніхто знаєте справжню  ціну війни і миру».

Присутні вшанували світлу пам’ять усіх загиблих та померлих воїнів-інтернаціоналістів, а також тих, хто загинув на сході України, хвилиною мовчання та покладанням вінків, квітів до пам’ятних знаків «Красилівчанам, які загинули в Афганістані», «Героям України»  та на  Площі Слави.

Також, відповідно до спільного розпорядження районної державної адміністрації та районної ради, 5 учасникам бойових дій на території інших держав   були вручені грамоти районної ради та райдержадміністрації, подарунки та квіти. Від імені районної ради та райдержадміністрації, а також від міської ради всім сім’ям загиблих в Афганістані виділено матеріальну допомогу. На загальних зборах воїни-інтернаціоналісти мали змогу поспілкуватись з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування по хвилюючих їх питаннях.

Гурт «Висота» подарував присутнім декілька вокальних номерів.

Довідково:

З 28 грудня 1979 по 15 лютого 1989 року всі матері колишнього Радянського Союзу, які мали синів призовного віку, не могли спокійно спати, адже кожного з них могли відправити в Афганістан. 160375 українців стали учасниками воєнно-політичної спецоперації СРСР в Афганістані. І всі солдати та офіцери з гідністю виконували свої обов’язки, так само, як і їх попередники, яким довелося брати участь у бойових діях у В’єтнамі, Єгипті, Кореї, Кубі, Лаосі, Лівані, Сірії, Угорщині, Чехії, Югославії.

11 лютого 2004 року Указом Президента України встановлено 15 лютого — День вшанування  учасників бойових дій на території інших держав.