Сьогодні, 9 березня, минає 206-та річниця від Дня народження Тараса Григоровича. Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору людини, яка обрала нелегку, сповнену випробувань і боротьби дорогу служіння рідному народові. Вся творчість Тараса Шевченка пронизана гарячою любов’ю до рідного краю. Його думи та полум’яне слово відображали прагнення трудового люду до кращої долі.

Минає 206-й день народження нашого великого поета і художника, а постать його не віддаляється від нас, а навпаки, стає ближчою, зрозумілішою, ріднішою.

Саме з нагоди відзначення знаменної дати для кожного українця, 9 березня 2020 року біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в Красилові відбувся онлайн-марафон, присвячений 206-ій річниці від дня народження великого Кобзаря, та покладання квітів до підніжжя пам’ятника поету. Участь у святкових заходах взяли голова райдержадміністрації Василь Кравчук, заступник голови районної ради Микола Білик, міський голова Ніла Островська, громадськість міста.

Дуже проникливими та чуттєвими були читання віршів Тараса Григоровича з уст працівників Красилівської міської ради.

Після цього працівники Центру культури та дозвілля «Перлина» виконували музичні та поетичні твори на слова великого Кобзаря. Приєдналися також аматорський колектив «Чорнобривці» Красилівського територіального центру надання соціальних послуг,  колективи Красилівського міського будинку культури: аматорський колектив «Любисток», читець Олександра Білоус та жіноча вокальна група «Матіола», жителі Красилівської громади: Лідія Яткевич, Микола Калюк, Валентина Боровець, Микола Шевчук, Анна Нижник; учні загальноосвітніх навчальних закладів середньої та позашкільної освіти та лідери учнівського самоврядування Красилівської громади: Вероніка Лігус, Катерина Бондар, Анна Медвідь, Домініка Ткачук, Анастасія Лахнова, Марія Андрощук, Божена Савіцька, Ірина Дерев’янюк, Максим Рудницький.

Творчість Тараса Шевченка для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, це те, з чого черпають сили й надії, це те, що актуально і сьогодні. У глибини майбутнього посилав він свої непорушні заповіти синам свого народу:

Свою Україну любіть,
Любіть її… во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.