27 листопада 2019 року Урядом було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла.

Цей Порядок передбачає, що для надання кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО (ООС) буде спрямовано по 100 млн грн.

Строк кредитування — до 20 років, відсоткова ставка — 3% річних.

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

Не пізніше, ніж в день укладення кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок в розмірі 6 відсотків вартості нормативної площі житла.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

Текст Порядку ще не оприлюднений на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Додатково зазначаємо, що відповідно до Регламенту КМУ, постанова Кабінету Міністрів України набирає чинності з дня її офіційного опублікування у виданнях — Офіційному віснику України та газеті «Урядовий кур’єр».

Після набрання чинності Порядком Держмолодьжитло додатково повідомить про початок реєстрації кандидатів на отримання пільгового довгострокового державного кредиту.

Увага! З 3 грудня 2019 року розпочинається прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла

З 3 грудня 2019 року розпочинається прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян — учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб.

У зв’язку з цим, звертаємо увагу зацікавлених осіб в отриманні пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла, що на офіційних веб-сайтах кожного регіонального управління Держмолодьжитла (додаються) громадяни мають можливість:

—   отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;

—   визначити орієнтовний розмір кредиту та умови його отримання;

— ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту;

—  зареєструватись як кандидат для отримання кредиту.

Заяви про намір отримати кредит та анкети можуть бути подані до регіональних управлінь Держмолодьжитла або ж можуть бути надіслані засобами поштового або електронного зв’язку.

Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина).

Заяви про намір отримати кредит в паперовому вигляді можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год.

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року о 18.00 год.

У разі виникнення питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян — учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, можна звертатися за такими номерами телефону: (044) 275 01 39, (044) 284 0 685, (044) 284 0 696.

Офіційні веб-адреси регіональних управлінь та Іпотечного центру в місті Києві та Київській області Держмолодьжитла за посиланням:

Регіон адреса офіційного веб-сайту
Вінницьке Регіональне Управління Держмолодьжитла vn.molod-kredit.gov.ua
Волинське Регіональне Управління Держмолодьжитла vl.molod-kredit.gov.ua
Дніпропетровське Регіональне Управління Держмолодьжитла dp.molod-kredit.gov.ua
Донецьке Регіональне Управління Держмолодьжитла dn.molod-kredit.gov.ua
Житомирське Регіональне Управління Держмолодьжитла zht.molod-kredit.gov.ua
Закарпатське Регіональне Управління Держмолодьжитла zkrp.molod-kredit.gov.ua
Запорізьке Регіональне Управління Держмолодьжитла zp.molod-kredit.gov.ua
Івано-Франківське Регіональне Управління Держмолодьжитла if.molod-kredit.gov.ua
Іпотечний Центр Держмолодьжитла в м.Києві та Київської області kyiv.molod-kredit.gov.ua
Кіровоградське Регіональне Управління Держмолодьжитла kg.molod-kredit.gov.ua