В зв’язку з погіршенням погодних умов протягом останнього тижня на території області виникло 27 пожеж, на яких загинуло 3 особи, 17 дорожньо-транспортних пригод, в яких загинуло 7 та травмовано 23 особи. Всього за оперативними даними на протязі тижня в області від нещасних випадків невиробничого характеру загинуло 17 та травмовано 23 особи. Тільки протягом доби 24-25 листопада до травматологічного пункту обласного центру звернулося більше 50-ти осіб, які постраждали від падінь внаслідок ожеледиці.

Основними причинами такого стану справ є: використання населенням несправних, неперевірених засобів пічного опалення та електрообігрівачів, несвоєчасна обробка протиожеледними сумішами автодоріг, вуличної мережі та тротуарів, низький рівень інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

Красилівська районна адміністрація звертається до всіх жителів міста та району з проханням дотримуватися правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій, пов’язаних з ускладненням погодних умов — без необхідності не покидати оселі, перевірити чи зачинені вікна та чи можуть бути пошкодженими ваші авто, якщо вони перебувають на відкритій території.

Також нагадує про необхідність дотримання правил безпеки  при штормовому вітрі  та хуртовинах – і дорослим, і, тим більше,  – дітям перебувати далеко від ліній електропередачі, дерев, рекламних щитів і всього того, що може на вас упасти. Також не варто залишати  у цих небезпечних місцях свій автотранспорт!

 У разі, якщо ви помітили повалені дерева, інші конструкції, обриви дротів та інше варто телефонувати на номер рятувальної служби «101».

Водіям рекомендуємо укомплектувати транспортний засіб сніговою лопатою, тросом, достатнім запасом пального та мати при собі термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі, ковдру для можливості зігрітися у разі виникнення надзвичайної ситуації.

За таких погодних умов правоохоронці радять водіям бути особливо уважними, під час руху неухильно дотримуватися вимог Правил дорожнього руху. Не забувайте про паски безпеки, дотримуйтесь безпечної швидкості та дистанції, правил паркування (аби не заважати роботі снігоприбиральної техніки). Не ризикуйте своїм життям, виїжджаючи на зимову дорогу в непідготовленому автомобілі.

До уваги водіїв вантажівок! При виборі маршруту руху пріоритет бажано надавати найбільш проїзним трасам обласного значення. Заздалегідь скоригуйте маршрути свого руху та будьте готові перечекати негоду на спеціально відведених для цього майданчиках. Шановні водії, будьте уважними та обережними на дорогах, особливо під час несприятливих погодних умов!

В період сильних снігопадів звертаємося до громадян з проханням прибрати власний транспорт з вулиць, не перешкоджати руху пожежного та аварійно-рятувального автотранспорту, не перекривати проїжджі частини доріг, під’їзди до будинків, пожежних гідрантів та водоймищ.

Не наражайте себе на небезпеку! Не допустіть трагедії в ваших родинах

Рекомендації щодо безпечної поведінки у зимовий період для запобігання травмуванню та нещасним випадкам

Під час ускладнення погодних умов слід бути надзвичайно обачними. Запам’ятайте, що найлегше піддаються впливу холоду особи, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Правильно підбирайте одяг та взуття перед виходом на вулицю, обмежте переходи на далеку відстань, особливо в нічний час!

Із метою запобігання та зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій, які можуть викликати людські жертви та матеріальні збитки, слід звернути увагу на наступне:

Ожеледиця

Пам’ятайте, для пересування під час ожеледиці слід користуватися взуттям із підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

Попередьте родичів похилого віку, що під час ожеледиці взагалі не слід виходити з будинку. У разі нагальної необхідності, переконайте їх не соромитися та взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом.

Вагітним жінкам слід бути особливо обережними в ожеледицю та не виходити на вулицю без супроводу.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільними від речей. Пам’ятайте, що поспіх збільшує ймовірність падіння, тому виходьте із будинку повільно. При порушенні рівноваги швидко присядьте – найчастіше це дає змогу втриматися на ногах. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – це дозволить зменшити силу удару. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не лише падіння, але й отримання важких травм, особливо переломів.

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, кришки можуть бути погано закріплені та перевертатися, що створює додаткову небезпеку травмування.

Не прогулюйтеся край проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та зісковзнути на дорогу або автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. За таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, а падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або до загибелі.

Небезпечними є прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що людина напідпитку падає завжди вдало. При сп’янінні люди не так чутливі до болю і за наявності травми не звертаються своєчасно до лікаря, що згодом може призвести до ускладнень.

Якщо через деякий час після падіння ви відчули біль у голові або в суглобах, нудоту, або якщо утворилися пухлини, слід невідкладно звернутися до лікаря в травмпункту.

Обережно – бурульки

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі, значне нагромадження снігового шару сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо на старих будинках із похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків, та великих деревах. Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважними. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Слід триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не можна заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

ВАЖЛИВО! Користування автомобілем під час снігопаду або ожеледі потребує особливих навичків та пов’язане із додатковим ризиком.

Під час сильного снігопаду та утворення ожеледиці намагайтесь не використовувати особистий автотранспорт без нагальної потреби.

Якщо ви використовуєте автомобіль під час складних погодних умов, пам’ятайте, що під колесами автомобіля не асфальт або грунт, а лід, відповідно, будь-який необережний рух під час зрушення з місця або при спробі зупинитися може призвести до того, що автомобіль розгорне або поведе.

Нерідко ДТП виникає через те, що водії ставилять машину під невдалим кутом або в неправильному місці – будь-яка помилка іншого водія призводить до того, що його несе прямо в припаркований на повороті транспорт.

Паркуючись на тротуарі не перегороджуйте шлях пішоходам, оскільки пішоходи теж ковзають, падають, в тому числі і на неправильно поставлену машину.

Не залишайте авто на ніч на узбіччі — це унеможливлює якісне очищення комунальними службами доріг від снігу та ожеледі.

Також, при виборі місця парковки намагайтеся уникати спусків та пійомів.