Частка сонячної енергетики в Україні становить близько 1,5% ринку. За 2017 рік було реалізовано близько 80 нових проектів загальною продуктивністю 220 МВт, а у першому кварталі 2018 року цей показник вже досяг 160 МВт, що свідчить про динамічне зростання ринку. Чи зуміє Хмельниччина скористатись можливостями залучення інвестицій у сонячну енергетику, залежить від кооперації зусиль бізнесу, громади та влади. 

«Ми збираємо інвестиційно привабливі майданчики для будівництва сонячних електростанцій на західній Україні. Є чіткі критерії відбору земельних ділянок і якщо громади знаходять в себе таку територію, ми можемо гарантувати, що протягом 8-10 місяців там з’явиться сонячна електростанція. Наразі маємо в межах Хмельницької області погодження на будівництво декількох електростанцій загальною потужністю понад 20 МВт, проте потенціал на багато більший» — розповідає Степан Кушнір, консультант з питань залучення фінансової та експертної підтримки для МСБ та ОМС в сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Критерії вибору земельних ділянок:

1.       Площа від 10 Га;

2.       На території знаходяться ЛЕП 10 кВ або 35 кВ, якщо ділянка великих масштабів більше 50 Га – 110 кВ. Якщо на території ЛЕП не проходить, допустима близькість до найближчої лінії не має перевищувати 2 км. Бажана наявність підстанції в межах 2 км.;

3.       Бажаним є південний схил;

4.       Готовність оперативно вирішувати питання щодо передачі в оренду земельної ділянки (схильність представників влади або приватної особи у власності якої є земельна ділянка).

Переваги, які отримує громада:

1.       Реєстрація бізнесу в територіальній одиниці, де розташована сонячна електростанція;

2.       Оренда землі (вартість визначається індивідуально, орієнтовно 1000 грн/міс. за 1 Га);

3.       Офіційне працевлаштування з високою з/п (кількість працюючих залежить від масштабу станції, 8-12 осіб);

4.       Соціальна відповідальність (фінансова та організаційна участь компанії у вирішенні проблемних питань громади);

5.       Екологічність проекту;

6.       Позитивний імідж громади, враховуючи тенденції розвитку сонячної енергетики у світі.

Інформацію щодо залучення інвестицій в сонячну енергетику можна дізнатись за тел. (096) 945 02 51, Степан Кушнір.

Пропозиції земельних ділянок надсилати на адресу kushnir.st@gmail.com

З повагою,

Степан Кушнір