1 березня 2017 року в читальній залі Красилівської центральної районної бібліотеки відбулася виставка «Самаритяни з Маркової», присвячена родині Ульмів, польській сім’ї, яка у часи німецької окупації в 1944 році переховувала єврейські родини. Віддаючи шану цим героїчним людям, Посольство Республіки Польщі у Києві вирішило поділитися жахливою історією цієї сім’ї з українцями. Участь в заході взяли заступник голови райдержадміністрації Ірина Морозович, начальник відділу культури національностей та релігій Інна Грицюк, начальник управління освіти, молоді та спорту Олена Заїка, голова громадської організації «Польське культурно – освітнє товариство міста Красилова» Руслан Гарник, священник римо-католицького храму «Серце Ісуса» Збігнєв Савчук, члени товариства, користувачі та працівники бібліотеки.

Виставка була організована  за ініціативи голови громадської організації «Польське культурно – освітнє товариство міста Красилова» Руслана Гарника. «Рятуючи життя іншим, вони пожертвували власним» — так розпочала свою розповідь Наталія Гарник про трагічну історію Вікторії і Юзефа Ульмів та шести їхніх дітей. Музей у Марковій – це перший у Польщі музейний заклад, присвячений усім полякам, які рятували євреїв. Доля Ульмів стала поштовхом до створення музею, у якому показано історію польських героїв часів гітлерівської окупації 1939-1945 років. Ізраїльский Інститут пам’яті мучеників і героїв Голокосту Яд Вашем у 1995 році посмертно нагородив родину Ульмів медаллю «Справедливий серед народів світу». Римо-католицька церква зарахувала родину Ульмів до числа блаженних.  Масові розстріли євреїв були не тільки в Польщі, ай на Україні. Про трагедії Голокосту в Україні, зокрема, про розстріл євреїв під селами Манівці та Росолівці розповіла провідний бібліограф Інна Сабат.   Учасники заходу переглянули документи, які були представленні на виставці, хвилиною мовчання та спільною молитвою вшанували всіх загиблих в роки Другої світової війни, на Майдані та в зоні АТО на сході України. На завершення усі присутні подякували сім’ї  Гарникам за організацію та змістовну презентацію виставки.