У такий не легкий для країни час важливо не допустити втрати для Збройних Сил підготовлених військовослужбовців, які звільняються з військової служби і брали участь у бойових діях, зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів, після їх звільнення.

Тому одним із важливих завдань, визначених Президентом України для Збройних Сил України, є створення військового оперативного резерву першої черги. У березні 2015 року прийнятий Закон, який встановлює обов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу. Ті ж військовослужбовці, які не отримали в ході служби необхідного рівня підготовки, зараховуються в територіальний резерв.

Призначення військовозобов’язаного до військового оперативного резерву не є перепоною щодо залучення його до проходження військової служби за контрактом. Навпаки, Генеральний штаб розглядає цю категорію військовослужбовців як пріоритетну для укладання з ними контрактів та комплектування ними військових частин, установ ЗСУ.

Генеральним штабом ЗСУ вже підготовлено законопроект, що передбачає забезпечення резервістів соцпакетом, аналогічним тому, який мають військовослужбовці за контрактом, а саме: безкоштовне медичне забезпечення у військово-медичних установах, пільгове отримання вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії.

ДЕЯКІ ЗАПИТАННЯ ПРО СЛУЖБУ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ

Яка мета служби у військовому резерві ?

Планомірна підготовка резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

Хто такі резервісти ?

Це громадяни України, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Якщо безробітний укладе контракт на проходження служби у військовому резерві, чи не втратить він статус безробітного?

Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Як здійснюється підготовка резервістів ?

Громадяни проходять службу у військовому резерві у добровільному порядку, а в особливий період військовослужбовці, які звільнені із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, — в обов’язковому порядку. Загальна тривалість підготовки – до 30 діб на рік.

Скільки і що отримує резервіст під час проходження служби у військовому резерві ?

Резервістам, які виконали програму підготовки, не вчиняли правопорушень, виплатиться по закінченню зборів: 5000 – 7000 грн. (в залежності від військового звання);

за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): 1600 – 2800 грн.
(в залежності від військового звання);

працюючи резервісти – середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;

не працюючи резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн.);

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігається місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.

Резервістам на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюються грошові виплати із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць.

 

Військовий комісар Красилівського районного військового комісаріату

 підполковник БОГДАНОВ А.В.