Державний фонд регіонального розвитку – інструмент, через який держава формує регіональну політику.

     Усі проекти, які реалізуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку, розміщені на відповідному сайті — dfrr.minregion.gov.ua. Це прозора система, яка дозволяє не тільки обласним комісіям чи народним депутатам, а й кожному громадянину України в он-лайн режимі ознайомитися з тими інвестиційними програмами та проектами, які реалізуються в його області, районі чи населеному пункті за рахунок коштів ДФРР.

     Один із проєктів регіонального розвитку, що може реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку є проєкт під назвою «Капітальний ремонт Заслучненського ліцею ім. О. Іщука по вул.Шкільній,1 в  с. Заслучне Красилівського району Хмельницької області».

     Його актуальність полягає у необхідності створення належних умов, які впливають на організацію навчально-виховного процесу, оптимізацію споживання енергоресурсів, зменшення захворюваності дітей, збереження зовнішнього вигляду приміщень ліцею, що розташований у селі Заслучне.

     Проєкт спрямований на приведення умов перебування дітей у закладі до відповідних санітарно-гігієнічних вимог, зменшення захворюваності учасників навчально-виховного процесу, зростання престижу ліцею.

     Цільові групи проєкту це:

 — мешканці Заслучненської сільської ради, чисельність яких на 01.01.2019 р. становила 3 279 осіб;

 — 150 учнів із сіл Заслучне, Глібки, Писарівка, Світле, Говори та Трудове, Зозулинці Красилівського району, які навчаються в Заслучненському ліцеї ім. О. Іщука.

     Обсяг коштів, необхідний для реалізації проєкту, згідно проєктно-кошторисної документації складає 8 884,015 тис. грн., вартість по договору — 8 179,23 тис.гривень. Використано коштів на 31.12.2019 року – 2 909,471 тис.гривень, з них:

     2500000,00 грн. – кошти ДФРР

     409470,97 грн – співфінансування з районного бюджету.

     21 квітня 2020 року голова Красилівської РДА Василь Кравчук,  начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту  Володимир Снігур здійснили робочий візит в с.Заслучне з метою огляду стану будівлі Заслучненського ліцею ім. О. Іщука та перевірки виконання проєкту.

    При огляді виявлено, що значна частина роботи вже виконана, проте згідно проєкту варто передбачити кошти і на 2020 рік.

     В зв’язку з цим на 2020 рік передбачається:

      2600000,00 – кошти ДФРР,

       300000,00 — співфінансування з районного бюджету.

     В процесі роботи виявлено ряд незапланованих витрат, зокрема на внутрішні роботи приміщень.

     В зв’язку з цим виникло питання внесення змін до проєкту щодо укріплення фундаменту в початковій школі, що призведе до зменшення витрат. Ці кошти могли б бути направлені на незаплановані внутрішні роботи.

     Було б добре, щоб до фінансування долучилась Заслучненська ОТГ, оскільки дитячий садочок, що перебуває на їхньому балансі, є одним приміщенням із ліцеєм.