Пенсійний фонд України інформує, що з мстою наближення послуг до громадян та дистанційного обслуговування (отримання послуг без відвідування органів Фонду) запроваджено новий сервіс надання електронних документів з підтвердженим QR-кодом. Сервіс надасться для користувачів Веб-порталу Пенсійного фонду України, які увійшли на Портал за допомогою електронного цифровою підпису (ЕЦП).
Через Веб-портал Пенсійного фонду України можна отримати такі електронні документи з QR-кодом:
— довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій (містить дані про розмір пенсії, без урахування окремих видів виплат);
— довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);
— індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5) (містять інформацію про страховий стаж, заробітну штату та сплату страхових внесків страхувальниками);
— витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового
державного соціального страхування (містить дані про статус застрахованої
особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості про страхувальників, про періоди трудових відносин; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування).
Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах та консульських установах, пред’явлення в банківських установах, органах фіскальної служби, виконавчої служби, територіальних органах міграційної служби, тощо.
Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm.
Електронний документ з QR-кодом. підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно чинного законодавства, є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.