2 травня 2017 року голова райдержадміністрації Ніла Островська та заступник голови райдержадміністрації Ірина Морозович взяли участь у заходах, приурочених до Дня Полонії та поляків за кордоном. День Полонії та поляків за кордоном встановлено у 2002 році з ініціативи Сенату Республіки Польща. Полонія (поляки, котрі живуть за кордонами своєї батьківщини) у світі нараховує близько 20 мільйонів людей. Найбільше поляків (близько 10 мільйонів) мешкає у США. Чималі громади поляків — у Бразилії, Канаді, Німеччині, Литві, Білорусі, Україні та Великобританії. Цей день є формою данини полякам за кордоном і їхнім зусиллям задля збереження польської культури.

Делегація у складі членів підгурського  товариства приятелів різних мистецтв ім. Кароля Войтили в Кракові  Кристини  Мішкєвіч,   Анни Мішкєвіч, Ельжбети Журавської-Добровольскої, заступника голови районної державної адміністрації Ірини Морозович,  голови ГО «Польсько культурно — освітньо товариства м. Красилова» Руслана Гарника  членів скаутського гурту, директора Красилівської центральної районної бібліотеки Олени Кондратюк та  краєзнавця-бібліографа Інни Сабат відвідали пам’ятний знак у с. Велика Салиха, встановленого на місці битви польських повстанців із російським карним загоном в  травні  1863 року та вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та читанням спільної молитви на польській та українській мовах.

Далі маршрут проліг через смт Антоніни, де бібліотекар селищної бібліотеки для дітей, екскурсовод Наталія Шемчук провела туристичну екскурсію по території палацово-архітектурного комплексу «Антоніни» на тему «Останній граф Антонін».

Продовження святкування Дня Полонії відбулось  в читальній залі Красилівської  центральної  районної бібліотеки за участю  голови районної державної адміністрації Ніли Островської, начальника відділу культури, національностей та релігій районної державної адміністрації Інни Грицюк, членів  Підгурського  товариства  приятелів різних мистецтв ім. Кароля Войтили в Кракові  Кристини Мішкєвіч,   Анни Мішкєвіч, Ельжбети Журавської-Добровольскої, художниці   Ельжбети Шмігель,  митця  і голови товариства Адама Похопєц,   а також групи осіб, об’єднаних при регіональній кімнаті, яка  діє при Публічній Бібліотеці в Зеленках під Краковом на чолі з директором бібліотеки паном Маріушем Зелінським, голови обласного осередку Спілки поляків Франца Міцінського та гостей з м. Хмельницького, членів   польського культурно-освітнього товариства м. Красилова, учнів польської  суботньої школи, користувачів та працівників районної бібліотеки.  

Ніла Василівна звернулася з вітальним словом до учасників зібрання та запросила гостей до подальшої співпраці. Провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки Олена Мойсеєнок розповіла  про історію святкування Дня Полонії та поляків за кордоном. Анна Мішкєвіч провела слайдову  презентацію «Малопольска»  про регіон Польщі з якого вони приїхали. Учні суботньої школи прочитали  вірші  польською  мовою, а скаутський гурт виконав пісню «Польські квіти». Гостям з Польщі та всім присутнім вокальна група  «Непосиди» та старша вокальна група «Барви» Красилівської дитячої музичної школи подарували чудові музичні номера. Присутні в залі ознайомилися з виставкою декоративно-прикладного  мистецтва, на якій були представлені вироби польської делегації та членів польської  суботньої школи міста Красилова.

На завершення, у подарунок присутнім, Інна Грицюк та Тетяна Підберезна виконали українську пісню на згадку про перебування в Україні, на Красилівщині.

Учасники зустрічі  ознайомилися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Польша: далека і близька».